Masakra në tregun e Milotit, tregti e therje kafshësh si në mesjetë

Tregu i kafshëve të gjalla në Milot, përkeqësohet çdo ditë, ndërkohë që veç vendit të shitjes, është shndërruar dhe në një vend therje, duke sfiduar hapur institucionet shtetërore. Duke i...

Shqiptarët po vdesin nga zemra: 2700 raste të reja çdo vit

Zemra duket se është organi më i dobët në trupin e shqiptarëve. Referuar të dhënave të INSTAT, sëmundjet kardiovaskulare kryesojnë listën e sëmundshmërisë në vend. Çdo vit regjistrohen rreth 2700...

Krimi në vend/ Myslimanët të shqetësuar për heshtjen e komuniteteve fetare

Një grup besimtarësh myslimanë janë shprehur të shqetësuar për dominimin e krimit mbi shoqërinë shqiptare dhe heshtjen e Komunitetit Musliman të Shqipërisë dhe komuniteteve të tjera fetare rreth kësaj...

Drama e 3 fëmijëve. Pas vdekjes së babait, kujdesen për nënën e sëmurë

Igli, Ersa dhe Urimi janë tre fëmijë të familjes Çuku, nga Rrajca e Prrenjasit, të cilëve u ka rënë barra e rëndë e kujdesit për nënën e tyre dhe...

Gjen shpëtim për të birin në Gjenova, apeli: Largohuni nga Shqipëria të shpëtoni fëmijët

Hamdi Skeja, është i riu që tashmë është bërë thuajse ‘i vjetër’me një histori sa të dhimbshme aq edhe kurajoze dhe hyjnore në betejë për të shëruar Aldon vetëm...

Deputetja shqiptare: Në gjimnaze gjendet më shpejt hashashi sesa shkumësi

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka folur mëngjesin e sotshëm në lidhje me jetën studentore dhe me studentët e gjimnazeve të Tiranës. Sipas deputetes së re në moshë, në gjimnazet...

Drama e 3 fëmijëve të Rrajcës/ Pas vdekjes së babait, kujdesen për nënën e...

Igli, Ersa dhe Urimi janë tre fëmijë të familjes Çuku, nga Rrajca e Prrenjasit, të cilëve u ka rënë barra e rëndë e kujdesit për nënën e tyre dhe...

‘Unë nuk mundem ma me pa shtetin tem kështu, prandaj po du me protestu’

Për nji za, për nji kumbanë, për nji çirrje! Nuk e di nëse diçka e mirë n’këtë venin tem ka zgjatë njitrajtshëm e vazhdueshëm mjaftë gjatë sa mos me vërejtë...

Rruga e bllokuar, familjarët nuk kanë nga të nxjerrin arkivolin

Në muajin qershor të këtij viti, emisioni “Fiks Fare” solli për publikun historinë e dy të moshuarve të cilët jetonin në shtëpinë e tyre në rrugën “Dalip Peza” të...

Në gjimnazet e Shqiperise droga shitet lirisht në mes të ditës

Emisioni “Stop” ka kryer një investigim në disa nga shkollat e mesme të Tiranës, aty ku lëndët narkotike shiten e blihen në mes të ditës fare lirisht. Në gjimnazet “Partizani”,...

Te fundit

A do të mbyllemi sërish? Ministrja Manastirliu: Do të ketë…

Me shtimin e rasteve pozitive me COVID-19 në vend, pyetja që po mundon qytetarët është nëse do të mbyllen sërish në karantinë apo jo....

Fundjava sjell reshjet e shiut e ulje temperaturash

Për ato që kanë planifikuar pushimet në fundjavë, moti nuk do të jetë i favorshëm. Reshjet e shiut rikthehen sërish. Bashkë me to edhe ulja...

Na vjen keq për ju; katër shenjat e horoskopit më pa fat këtë verë

Virgjëresha Do punosh shumë. Relaksi dhe pushimet duhet të presin. Do kesh probleme për të zgjidhur. Mos u shqetëso! Nuk do zgjatë shumë, vjeshta vjen...