Gjoba dhe miliona, ja çfarë sjell vera te Vllaznia

Në Shkodër rënia prej Superiores është përjetuar keq, sidomos nga tifozët. Drejtuesit kanë përgjegjësitë e tyre, edhe pse shpesh nuk kanë ngurruar të deklarojnë se kanë plotësuar të gjitha kërkesat. Por...

Mashtrimi me listën e re të barnave të rimbursueshme

Hyrja në fuqi e listës së re të barnave të rimbursueshme, duket sa ka sjellë shumë probleme për kategoritë që përfitojnë. Gazetarët e “Boom”zbuluan se një pjesë e medikamenteve të...

Eneda Tarifa humb njeriun e saj të shtrenjtë, përlot të gjithë me këtë dedikimin

Këngëtarja e njohur shqiptare ka humbur një nga njerëzit e saj më të dashur. Gjyshja e këngëtares Eneda Tarifa është ndarë nga jeta. 40 ditë pas vdekjes së saj Eneda...

Iku në SHBA për t’i shpëtuar ish-të fejuarit, gruan e kthejnë në Shkodër pas...

Media ndërkombëtare “Daily Mail” ka publikuar historinë e një gruaje shqiptare, e cila është deportuar nga SHBA në Shqipëri, pasi ishte një emigrante ilegale. Gruaja e cila është ndarë tashmë...

30-vjeçarja dergjet në shtrat, bashkëshorti e la me fëmijën e vogël.

Drita Zekaj nga Vlora është nënë e re, por sëmundja po e dergj në shtrat duke i krijuar paralizë në të gjithë trupin. Dy vitet më parë është diganozsitikuar...

Iku në SHBA për t’i shpëtuar ish-të fejuarit, gruan e kthejnë në Shkodër pas...

Media ndërkombëtare "Daily Mail" ka publikuar historinë e një gruaje shqiptare, e cila është deportuar nga SHBA në Shqipëri, pasi ishte një emigrante ilegale. Gruaja e cila është ndarë tashmë...

E MOSHUARA, MES VETMISË DHE VARFËRISË

Kjo është Fetije Selimi, e moshuara 75 vjecare, nga Guri i Zi të cilën jeta e ka destinuar të qëndrojë e vetme. Pa përkujdesjen e askujt natë, ditë, Fetija...

Shqiptarët po vdesin më shumë, shumica nga zemra dhe tumoret

90 përqind e vdekjeve në Shqipëri shkaktohen nga shkaqe natyrore. Në total në vitin 2017, kanë ndëruar jete 22.232 shqiptarë. Ky numër është më i lartë se lindjet. Peshën më...

Letra e nxënësit të ngujuar prej 17 vitesh në Shkodër që përloti mësuesen në...

E ftuar tek “Ka një mesazh për ty” në TV Klan, mësuesja nga Shkodra Liljana Luani ka treguar për përvojën e saj në ndihmë të fëmijëve që nuk frekuentojnë...

Djaloshi 9 vjeçar, shembull për të rinjët sot. !

Vasili, është vetëm 9 vjeç dhe çdo ditë pasi mbaron mësimin, msy malin e mbush dy kova me drethëza. Ndërsa në ditët e pushimit thotë Agostini nga "Agro Prendi...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Eshte 1 perberes i lire,qe gjendet ne cdo lloje marketi i cila pushon cdo...

Njerëzit të cilët vuajnë nga migrena e dinë që është dhembje e tme. rrsh. me, nga e cila, faktikisht, nuk mund të shp.ëtojnë Migrena...

‘Njerëzit janë të uritur në Bubq, kryeministri ka qenë vetëm në rrugën me asfalt’

Aktivisti, Aulon Kalaja ka folur në lidhje me situatën në Bubq pas tërmetit, i cili ka qenë edhe vetë i pranishëm gjatë këtyre javëve.   Për...

“Mjaft o mjaft se na hapët barkun”, Fuga shpërthen ndaj inxhinierëve dhe sizmologëve

Mes ironisë dhe sarkazmës, profesori dhe akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar situatën pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.   Kësaj here, Fuga ka...