“I dashuri vetëm pi dhe më harxhon lekët”, vajza merr një mësim të mirë...

Konsumimi i hashashit është rritur ndjeshëm, sidomos tek të rinjtë, por a ndikon ai në marrëdhënien e një çifti? Këtë nuk e dimë me siguri, por për një të re...

Historia e një gruaje që pas 14 vitesh pritjeje, e puthi beben e saj...

Protesta për të mbrojtur gruan pasqyrohet fuqishëm në letrën e një mjeku gjinekolog. Shkurt e qartë ai shkruan se: “Gratë kalojnë në luginën e vdekjes për të sjellë jetë” LETRA: “Sot është...

Gjysmëshekulli bashkë! Historia e dy bashkëshortëve që jetojnë në azil ne Shkoder

Gjoni dhe Agetina u martuan 49 vite më parë dhe prej 8 vitesh jetojnë në shtëpinë e të moshuarve në Shkodër. Gjoni tregon se me Agetinën u martua me mblesëri...

Me kitarë si Leonard Cohen, 68-vjeçari fiton jetesën duke kënduar në rrugë

Ushtria i dha të drejtën e mësimit të një vegle muzikore, por vetëm para dy vitesh 68 vjeçari, Spartak Dishnica pati kurajon të shfaqej para publikut në pedonale, me...

Pasioni për peshkimin kthehet në mënyrë argëtimi në Shkodër

Peshkimi me grep për shumë njerëz është kthyer në një sport pasioni dhe madje i pashmangshëm përditshmëria. Historia e një 62-vjeçari, që më shumë se gjysmë shekulli ia ka kushtuar...

Këto janë sekretet mbi jetën personale, që nuk duhet t’i ndash me asnjë

Sekreti për të pasur një jetë personale, është të mos u përgjigjesh shumë pyetjeve që të bëhen për jetën personale”, është shprehur Joan Collins. Ekzistojnë disa sekrete, të cilat...

Shkolla që kërkon karrige, tavolina dhe dyer

reth 90 nxënës së shkollës “Së bashku’ edhe këtë vit arsimor do të marrin dije mes lagështirës. E ndërtuar 20 vite më pare me kontributin e organizatave bamirëse, ndërtesa...

Mami ime më gënjente, njerka kurrë!

Pasi ndërroi jetë nëna e djaloshit 8-vjeçar, babai i tij u martua me një grua tjetër. Babai, një ditë, pasi e pa të mërzitur djalin e tij, e pyeti: Ore...

“Nuk më hiqet nga mendja ‘zhulsi’! Por zhulsat që njoh unë vishen me firmato”

Shoqëria jonë ka arritur në një pikë që vetëm mjerimi i fëmijëve e prek dhe e mallëngjen, jo më i të rriturve, por vetëm kaq, na vjen keq nëpër...

Masakra në tregun e Milotit, tregti e therje kafshësh si në mesjetë

Tregu i kafshëve të gjalla në Milot, përkeqësohet çdo ditë, ndërkohë që veç vendit të shitjes, është shndërruar dhe në një vend therje, duke sfiduar hapur institucionet shtetërore. Duke i...

Te fundit

Ta harrojmë ëndrrën për në BE, kancelarja Merkel tregon të gjitha kushtet që duhet...

Berlini zyrtar sapo ka marrë presidencën 6-mujore të BE-së, dhe ndër prioritetet e shpalosur Merkel ka cituar pikërisht rrugëtimin europian të Tiranës dhe Shkupit. Por...

Ke mbi 1 muaj që nuk bën dashuri? Shumë gábim! Ja si ndikon kjo...

Siç e dini, ne të gjithë kemi nevoja fiziologjike për të kënaqur. Abraham Maslou, një psikolog amerikan, krijoi një piramidë që i vendoste nevojat...

KATËR VIKTIMA DHE 93 RASTE TË REJA ME COVID NE 24 ORËT E FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju rikujton të gjithë qytetarëve të konfirmuar pozitivë që janë në kushte shtëpie, të respektojnë detyrimin ligjor për...