Gruda, fshati pa ujë

Zona e Grudës, ndonëse vetëm 5 km larg qytetit të Shkodrës, nuk furnizohet me ujë të pijshëm prej 2 vjetësh. Banorëve të kësaj zone u duhet të ecin orë të...

PRAG VITI SHKOLLOR, 700 MËSUES NDIHMËS PËR NXËNËSIT ME AFTËSI TË VEÇANTA

Nxënësit me aftësi të veçanta tashmë nuk do të jenë më vetëm, pasi përkrah tyre do te kenë edhe mësuesit ndihmës, të cilët do ti ndihmojnë ata në nevojat...

Historia e 18-vjeçarit që sakrifikon për arsimimin e tij/ I sëmurë me talasemi punon...

Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i shkollës. Një pjesë e nxënësve i kanë siguruar librat, por ka edhe nga ata që nuk kanë mundësi financiare. I tillë...

Fjalët prekëse dhe mesazhi i fortë i një doktori!

Sot është dita më e trishtë e jetës sime. Si doktor, unë kam trajtuar aq shumë gra shtatzëna dhe çdo herë që jam në sallën e lindjes i lutem Zotit...

Binjaket e saj nisin shkollën! Ja çfarë mesazhi ka Tuba për to…

Aktorja Tuba Buyukustun është nënë e dy vajzave, të cilat ditën e hënë nisën vitin e ri shkollor. Pavarësisht angazhimeve të shumta për karrierën e saj, aktorja është kujdesur...

Shqiptarët, tërë ditën në celular, konsumuan 46 për qind më shumë internet

A e dini se mesatarja e internetit të konsumuar për çdo përdorues aktiv të një numri celular në tremujorin e dytë të këtij viti ishte e barabartë me dërgimin...

“Urinë e shuajmë me ujë”

11 vite më parë, familja Huli që banon në Bathore, iku nga zonat e thella të veriut e ndërtuan një shtëpi-barake që nuk e kanë përfunduar ende. Iu afruan Tiranës,...

Shqiptarët po ikin, emigracioni mbyll 16 shkolla

Si pasojë e emigrimit të famijeve jashtë shtetit është reduktuar numri i nxënësve në shkollat e Roskovecit dhe Fierit. Kështu në nisjen e këtij viti shkollor 16 shkolla pritet të...

FSHATI “BARDHANJOR” ME RRUGË TË RE

Nga një zonë e harruar, e mbuluar nga balta, mijëra banorë të fshatit Bardhanjor të njësisë Rrethina do të kenë shumë shpejt një rrugë të re. Me iniciativë të Kryetares...

SHKODËR, RRITET INTERESI PËR BIRËSIMIN E FËMIJËVE

Vetëm gjatë këtij viti në shtëpinë e foshnjes 0-6 vjeç janë birësuar 4 fëmijë. Drejtorja e këtij institucioni Angjela Radovani deklaron se krahasuar me vitet e kaluara gjatë 2018-ës ka...

Te fundit

Me këtë foto të 10 viteve më parë krah Gent Zenelaj dhe Jul Dedës,...

Aktori i njohur i humorit, Ermal Mamaqi është kthyer pas në kohë duke publikuar një foto krah kolegëve dhe miqve të tij, Julian Deda...

Nga deputet në milioner! Pas Lori Kafe, zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit...

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim....

“Nuk i shtoj dot asnjë fjalë, nuk i heq dot asnjë presje”, Artan Hoxha...

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregohet gjithmonë i kujdesshëm ndaj detajeve dhe nuk mund të anashkalonte sot pa uruar Kosovën në ditën e saj të...