“I shita të gjitha në shtëpi! As nënën se va.rrosa dot…”

Babai i ka vde.kur kur ishte ende fëmijë, kurse në varrimin e së ëmës nuk shkoi dot sepse ishte në burg për shkak të asaj që i ka shkatërruar...

Lumi Buna ka nevoje per ndihmen tone!

Bashkohuni me ne te dielen, me date 18 ,ne oren 10:00 ,tek ura e Bunes! Lumi Buna ka nevoje per ndihmen tone! Dita dites po degradon duke rrezikuar faunen dhe...

Të verbër dhe të varfër, por ky shtet mizor i hedh në gjyq dhe...

Kushtet e vështira në të cilat jeton familja Meta në Fier, në një hyrje të dhënë nga Enti i Banesave, është vetëm një pjesë e dramës së një historie...

Të nëpërkëmbur gjithë jetën, familja migjeniane shkodrane e kohëve moderne

Ashtu siç të mahnit natyra e bukur e fshatit mes të cilit qëndron shtëpia, me po atë intensitet ther varfëria e famijes Myrta në Postribë të Shkodrës.. Kryefamiljari u burgos...

Rrëfimi i trishtë i shqiptares: Vajzën e abortova me ultimatum, ndryshe s’kthehesha në shtëpi

Djalë apo vajzë? Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit. Djali do të thotë fitore, vajza humbje. “E kam djalë, është shtylla e shtëpisë”,...

Nënat e reja shqiptare të parat në Evropë, abortojnë pasi fëmija duhet djalë

Tradita zakonore shqiptare ka treguar se shoqëria jonë festonte sa herë që në jetë vinte një djalë. Dhe e kundërta ndodhte nëse ishte vajzë, ku dita dhe nata do të...

Shqiptarja sjell në jetë 6 fëmijë, reagimi i shtetit zviceran lë pa fjalë

Janë të shumtë çiftet që duan me ngulm të bëhen me fëmijë, por ndodh që të kalojnë edhe pritshmëritë gjatë shtatzënisë. Një shqiptare e Kosovës, e cila jeton në Zvicër,...

SËMUNDJA E RRALLË, 6 VJEÇARI KA NEVOJË PËR NDIHMË

Ky është Ezeli 6 vjec nga Lezha për të cilin jeta duket eshte treguar e pa drejte .Ai është prekur nga nje semundje e rralle qe e ben ate...

Të rinjtë duan të ikin! Gallup: Shqipëria, me normën më të lartë në botë

Për shumë vite me radhë, mosha e re e popullsisë është konsideruar nga ekonomistët si shpresa më e madhe e Shqipërisë drejt zhvillimit të shpejtë ekonomik. Por, kjo shpresë...

Zgjohet nga koma pas 12 vjetësh duke parë lotët e nënës së tij!

Një burrë që përfundoi në koma pas një aksidenti me makinë në lindje të Kinës u zgjua pas 12 vjetësh. Gjëja e parë që shikoi ishin lotët që zbrisnin nga...

Te fundit

Infektohet me koronavirus edhe deputeti shqiptar, do bëhen dhe testime për…

Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit. Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj rezulton pozitiv me Covid-19 ... Deputeti i...

Bëni këto gjëra dhe do ia fitoni zemrën vjehrrës përgjithmonë, me e rëndësishmja është...

Shumica e grave i duan komplimentet, prandaj mos u kurseni me fjalët e mira. Fundja i keni pa shpenzime. Nuk ju kushton asgjë që...

Jozefina Topalli poston foton e ëmbël me familjen dhe tregon për herë të parë...

Jozefina Topalli është dhe do të mbetet një ndër politikanet më me zë në Shqipëri. Me pozicione të lakmueshme në politikë, Topalli ka qënë...