Kushtet mizerabël, Inspektoriati Shëndetësor i vendos kyçin Pedriatrisë dhe Infektivit

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor i ka vënë kyçin disa ambienteve spitalore në qarkun e Elbasanit. Shkak për këtë vendim drastik është bërë një inspektim nga ku rezultuar se disa ambiente...

Nje surprize me dhurata per femijet e “Shtepise te Femijeve Shkollore” ne Shkoder!

Nje surprize me dhurata per femijet e "Shtepise te Femijeve Shkollore" ne Shkoder! E drejta e pare e femijeve eshte te jene te lumtur dhe cdo lumturi qe ato marrin,...

Historia e 13-vjeçares në ‘Shqiptarët për shqiptarët’, mjeku nga Zagrebi jep lajmin e mirë

Historia në emisionin ‘Shqiptarët për shqiptarët” e 13-vjeçares nga Lezha e cila vuan nga skolioza (shpina e deformuar) dhe ka nevojë për operacion ka prekur mbarë opinion publik, jo...

Thirrja e kapitenit Lika: Nëse ndihmojmë njëri- tjetrin, bota do të jetë më e...

Pjesmarrja e ekipit të Vllaznisë në aktivitetin e sotëm me fëmijët autikë të shkollës speciale “3 dhjetori”, padyshim që u ka dhuruar shumë emocione fëmijëve autikë. Në një prononcim për...

Fotografoi votën për vendin e punës, por prap e shkarkuan

Një sanitare është shkarkuar nga puna për bindjet politike! Ngjarja ka ndodhur në Skrapar, ku zonja Lavdie ka punuar për 12 vite në shkollën 9-vjeçare “Kahraman Ylli”. Në shtator të...

Sot në 11:00 protesta kundër tarifës së kalimit në Rrugën e Kombit

Banorët e Qarkut të Kukësit do ta shprehin sot me protestë kundërshtimin  për tarifën për të qarkulluar në Rrugën e Kombit, edhe pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama se...

SHTËPI TË RE PËR FAMILJEN E NDREK NDOCI

Në prag të festës së Pashkëve, Ipeshkëvi i Sapes Imzot Simon Kulli bekoj shtëpin e re të familjes Ndoci. Caritas Dioqezan Sapa ka gëzuar zemrën e një familjeje të...

“Çdo njeri ka vendin e tij të paqes dhe lumturisë. Për ne, ky vend...

🐶🐕💛Our shelter💛🐕🐶 Pavarësisht lodhjes, trishtimit që na kaplon nga humbja e ndonjerit qen, faktit që nuk i ndihmojmë dot të gjithë, prapë, këtu gjejmë qetësi e shpërblim. Sytë e tyre të...

TË JETOSH NË BARAKË

Në një barakë pothuajse të rrënuar , rrethuar me llamarine, mes mykut dhe lagështirës në cdo cep. Kështu jeton 81-vjecari Gjergj Kulla nga fshati Bleran pjesë e njësisë administrative...

Zefit të varfër i plotësohet dëshira, mban në duar “Primo Levin”

zhytur në mjerim Zefi habiti Dom Gjergjin me dëshirën që i shprehu para pak kohësh. “Atëherë iu ktheva Zefit dhe e pyeta: “Zef, më vjen keq për gjendjen në të...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të...

Ja si duhet t’i hash makaronat që të dobësohesh

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.   Një studim mbi dietën e më shumë se 23,000 njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar...

“Fëmijët janë bekime”/ Elisa Spiropali zbulon gjininë e fëmijës

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin Ftesë në 5, ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë.   Pas vajzës, Nalta, Elisa...