Vajza rrinte gjithë ditën në ballkon, ajo që zbuloi nëna e shokoi

Një histori tëraportuar në emisinin e mëngjesit për një vajzë nga Fieri e cila qëndronte gjatë gjithë kohë në ballkon i ka bërë mjaft përshtypje nënës së saj. Sipas gazetarit...

“Do i lutem Zotit për rrugët tuaja”, turisti zviceran zhgënjehet nga Shqipëria

Edhe pse jemi në shekullin XXI, viti 2018 dhe flitet vetëm zhvillim, Shqipëria ka një problem të madh, rrugët! Infrastruktura është blozë në shtetin edhe pse me gjasë jemi vendi...

‘Mësoji djalit shqip ose mos hajde më në shtëpi’, babai kërkesë vajzës!

I ftuar sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Nuredini i cili kishte ardhur nga Brindisi i Italisë për të shprehur një shqetësim mbi faktin që nipi...

MUAJI I RAMAZANIT, MYFTINIA SHKODËR PAKO ME USHQIME PËR PËRSONAT PARA DHE TETRAPLEGJIKE

Myftinia Shkoder ne kuader te muajit te Ramazanit ka dhuruar mengjesin se e shtunes pako ushqimore per personat para-tetraplegjike ne Shkoder. Ne total jane shperndare 30 pako ushqimore.  

RAPORTI/ Të rinjtë shqiptarë janë pa punë, por ja çfarë rrogash pretendojnë

Edhe pse ndoshta nuk e kanë gjetur një vend pune, të rinjtë shqiptarë kanë pretendime të ndryshme për pagat që duan të kenë në vendin e punës që mund...

E RRALLË/ 112-vjeçarja e sëmurë me pension qesharak : Më shtoni pensionin të bëj…

Zonja 112-vjeçare, Mineko Rrapa, e lindur më datë 4 tetor 1906, merr një pension qesharak, vetëm 56 mijë lekë të vjetra. Djali i saj thotë se janë 6 motra...

Femrat në Shqipëri sa të diskriminuara, në gjithë sektorët paguhen më pak sesa meshkujt

Nuk ka rëndësi sa e aftë mund të jesh, apo sa shkolla ke mbaruar. Nëse je femër në Shqipëri je e destinuar që të paguhesh më pak sesa meshkujt,...

Vetem pak ore para hapjes se sezonit ne Razem, ja cfare ndodh…!

Nje dite perpara hapjes se sezonit ne piken turistike te Razmes , çdo kush do te mendonte se cdo gje eshte mire menduar dhe realizuar per te qene gati por,...

Video/ “Nuk më mori Zoti, më la për të vuajtur”… 94-vjeçares i rikthehet buzëqeshja

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e 94-vjeçares Hasime Veizi, të cilës si të mos i mjaftonin problemet e moshës dhe vetmia, i kishin hequr prej 2...

Rrëfim mes lotësh/ Prindërit ju kanë ndërruar jetë, 6 vajzat në Kukës jetojnë mes...

Jeta shpesh të përball me vështirësi, por të mbetesh jetim në moshë fare të vogël ku shqetësimi i vetëm duhet të jetë shkollimi dhe lojërat, është traumatike. Në fshatin Surrej,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Nuk ka njeri qe nuk e ka pare kete cipe te bardhe tek veza?...

Vezët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të ekzistojnë dhe futen në familjen e ushqimeve të quajtura “superfood”, për shkak të...

Ndahet nga jeta kengetari i njohur i muzikes popullore Shqiptare

Arti shqiptar është tronditur ditën e sotme nga lajmi i hidhur ndarjes nga jeta të këngëtarit të muzikës popullore dibrane, Sherif Dervishi.   Sherif Dervishi ishte...

Merkel : Jep lajmin e mire per te gjithe Shqiptaret, nuk kemi kohe te...

Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të...