Mirënjohje përjetë: Këta janë gjithë heronjtë shqiptarë të 26 Nëntorit

26 nëntori do të mbetet një ditë e hidhur dhe e paharrueshme për shqiptarët të cilët përjetuan një nga tragjeditë më shkatërrimtare.   Një tërmet lëkundi tokën në oren 3:54 minuta...

Lënë pas kujtimet qe la tërmeti, banorët e Durrësit nisin me zbukurimet e bredhit...

Durrësi është qyteti që është tro nditur më shumë nga tërmeti që ra ditën e martë në mëngjes, ku la edhe dhjetëra vik tima.   Ndonëse akoma janë të pranishëm gjurmët...

Nisma e shqiptarëve të Puljas, pica për fonde për shqiptarët e dëmtuar nga tërmeti

Në Pulja banorët e krahinës po i gjenden afër popullit shqiptar në këto moment të vështira. Në mbrëmjen e sotme do të jenë më qindra personat që do të...

VIDEO/ Historia prekëse e Marseles, 8-vjeçares që fle në mullarin e barit

Marsela është vetëm 8 vjeç dhe prej 1 jave i kalon netët e ftohta në mullarin e barit. Shtëpia e saj në fshatin Manzë e Vjetër, u shemb prej...

Në familjen Sula ndodh mrekullia pas tërmetit, vjen në jetë vajza e vogël Ajsel

Tërmeti i datës 26 nëntor u mori jetën shumë personave, la të plagosur rreth 1 mijë të tjerë, e ndërsa dëmtoi e shkatërroi plotësisht qindra shtëpi.   Por pas gjithë kësaj...

ITALI/ MESHË NË SHQIP PËR VIKTIMAT E TËRMETIT, KISHA DO TË MBLEDHË FONDE PËR...

Në kishën “San Giovanni della Malva” në Romë është mbajtur mesha në shqip me lutje për jetët e humbura dhe të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Në prag të...

VOLEJBOLLISTJA E STREHUAR, VLLAZNIA VOLEJ SURPRIZË QË JEP SHPRESË

Sapo kanë dëgjuar në Star Plus Tv historinë e Serenës, volejbollistes 15 vjeçare nga Durrësi e strehuar në Shkodër banesa e së cilës është dëmtuar nga tërmeti, skuadra e...

I bashkoi tërmeti, por familja nga Kosova dhe ajo shqiptare e kanë të vështirë...

Për një javë familja nga Kosova dhe ajo nga Durrësi janë lidhur shumë me njëra tjetrën. Me lot, po u kërkojnë mysafirëve të qëndrojnë edhe më gjatë. Fëmijët e...

Mesazhi që nuk i shkoi kurrë, flet gruaja e Sajmir Grekut

Tërmeti i 26 Nëntorit shuajti 3 pjesëtarë të familjes Greku. Pëllumb Greku, Çelike Greku dhe Sajmir Greku jetonin në një prej pallateve të shembura në Thumanë. Bashkëshortët gjetën vdekjen...

Nuk keni per ta besuar sa eshte shuma qe ka mbledhur Elvis Naci per...

Ne nje fushate ndihme per te gjithe ata te prekurit nga situata e diteve te fundit, Elvis Naci ka mbledhur nje shume parash shume te medha nepermjet website GOFUNDME! Ai...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Artan Hoxha rrëfen detaje të forta: Si po shfrytëzohet situata e tërmetit nga grupet…

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka folur sërish për grupet kri.minale në Shqipëri, por kësaj here iu referua faktin se ata po shfrytëzojnë...

Elvis Naçi, Arbër Hajdari dhe Rama gjejnë “zgjidhjen”, imami: Do sillen nga Turqia, kanë...

as tërmetit të 26 nëntorit rreth 13 mijë shqiptarë pothuajse kanë ngelur në qiell të hapur, pasi banesat e tyre kanë pësuar dëme nga...

Ulje temperaturash/ Zonat ku sot do të ketë reshje dëbore

Sot nuk do të mungonë temperaturat e ulta. Po kështu sot priten reshje të dobëta në të gjithë vendin, ndërsa lokalisht mesatare në qarqet...