Video/ Në emigracion me ndihmë ekonomike, paratë ndahen me zyrtaren

Pastrimi i skemës së ndihmës ekonomike ështe kthyer në debatin e politikës ditët e fundit. Emisioni “Stop” sjell një rast të pastër abuzimi të përfitimit të ndihmës ekonomike në...

Fushë-Arrëz, rrëshqitja e dheut dëmton disa banesa. Kryebashkiaku Tuci nga terreni apelon për ndihmë.

Një masiv i madh dheu ka rrëshqitur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Dardhë të njësisë administrative Blerim, bashkia Fushë-Arrëz, duke krijuar një situatë frike...

FAMILJA MES SKAMJES NË PISTULL TË MJEDËS

Vetëm dy kempe janë të ardhurat e familjes Vatplepi të fshatit Pistull, pjesë e Njësisë Administrative Mjedë. Me një vajzë të sëmurë me epilepsi dhe autizëm, jeta për tre...

SHKODRANËT NË FUNDJAVË NË VELIPOJË, POR VIJA BREGDETARE PLOT MBETURINA

E diela dhe moti i mire ben qe shkodranet ti drejtohen bregdetit te Velipojes per te kaluar keshtu kete dite te diele. Por disa dite me pare deti vershoi duke...

Shkolla me pamje nga varrezat: Tmerri që jetojnë çdo ditë nxënësit

Varrezat dhe shkollen “Tahir Sinani” në Kodër të Kuqe në Babrru i ndan nje murr rrethues, por qe nuk e pengon aspak fushepamjen nga klasat. Pjesë e njësisë administrative Paskuqan,...

Nënë e bijë të zhytura në varfëri, 11-vjeçarja mes lotësh: Lus zotin të kem...

Familjet shqiptare që jetojnë në gjendje të mjeruar jo vetëm ekonomike por edhe shpirtërore janë të pafundme. Rasti i mëposhtëm bën fjalë për një familje nga Shkupi, që jeton në...

8 marsi i grave në komunizëm

Nga Kastriot Dervishi Regjimi komunist në dënimin e kundërshtarëve të tij politikë nuk bëri dallim midis moshave apo gjinive. Shumë vajza e gra u burgosën apo u dënuan me vdekje. Në...

Mësim në kullën e ngujimit, 7 Marsi nuk është festë për Liljanën

Rrugën drejt shtëpisë, ku prej 16 vitesh jeton një familje e ngujuar, mësuesja e bën 3 herë në javë për të mësuar djalin e vogël. Atje jeton një nënë me...
video

Skandali/ Nga kazanët e plehrave, kavanozët kalojnë në fabrikat e salcave dhe në markete

Objekt i kamerës së fshehtë të emisionit “Stop” është bërë shitja e kavanozëve nga kazanët e plehrave, direkt në fabrikat e salcave dhe produkteve të tjera ushqimore. Emisioni “Stop” ka...

Çudira shqiptare/ Zjarrfikësin e heqin nga puna sepse fiku zjarrin… pa lejen e shefit

Shkarkimet nga puna në Shqipëri pa asnjë motiv janë bërë mëse normale. Emisioni investigativ BOOM ka sjellë rastin e një zjarrfikësi nga Përmeti, i cili pavarësisht përkushtimit në puna...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Përgatituni për momente të zjarrta, ja kush do të jenë shenjat më me fat...

Ja cilat do jenë shenjat që do ‘puthen nga fati’ këtë fundjavë: PESHORJA Puthjet e tua kanë një fuqi hipnotizuese mbi ata që i marrin ato....

Kur kryeministrit Rama ishte me flokë të gjata

Memorie.al. sjell dëshminë e rrallë të skulptorit të njohur, Agim Rada, në emisionin e njohur RREFIM në Tv Scan, lidhur me miqësinë e hershme...

Pse nuk duhet t’i lini kurrë bebet të qajnë

Detyra e një foshnjeje është të qajë, thotë një proverb i lashtë. Për beben është mënyra kryesore për të komunikuar nevojat dhe dëshirat. Si...