Dëshpërimi i nënës: Burri gjeti grua tjetër, s’ndihmon as për fëmijët

U martua në moshën 14 vjeçare por bixhozi dhe mashtrimet e shumta e detyruan të divorcohej nga bashkëshorti. Historia u trajtua ne emisionin “Me zemer te hapur” nga Evis...

FAMILJES SHQIPTARE IU DOGJ SHTËPIA, ELVIS NAÇI JEP LAJMIN E MREKULLUESHËM

Një familje shqiptare në Kosovë iu dogj shtëpia vetëm pak ditë më parë, duke pikëlluar kështu jo vetëm familjarët por edhe të afërmit. Pak momente më parë, bamirësi i njohur...

SHUMË PUNË PËR NJË KAFSHATË

Në Divjakë ka fermerë që punojnë vetëm për t’u ushqyer. Një çift bujqish të kthyer nga emigracioni në Itali ku kanë punuar po në Bujqësi, thonë se në Shqipëri...

Lajm i keq për infermierët/ Ulje pagash dhe rikthim në shkollë me vendim absurd

Në maj infermierët e diplomuar mes viteve 2002-2006 në Universitetin e Mjekësisë morën një njoftim nga zyra e burimeve njerëzore në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza, e cila u...

Krimi në vend/ Myslimanët të shqetësuar për heshtjen e komuniteteve fetare

Një grup besimtarësh myslimanë janë shprehur të shqetësuar për dominimin e krimit mbi shoqërinë shqiptare dhe heshtjen e Komunitetit Musliman të Shqipërisë dhe komuniteteve të tjera fetare rreth kësaj...

ARSIMI, KONFEDERATA E SINDIKATAVE AKUZA QEVERISË

Konfederata e Sindikatave në Shqipëri ka hedhur disa akuzave për qeverinë shqiptare dhe ministrinë e arsimit. Kreu i konfederatës Kolë Nikolli deklaroi se qeveria nuk ka mbajtur premtimin për...

Mashtrimi me listën e re të barnave të rimbursueshme

Hyrja në fuqi e listës së re të barnave të rimbursueshme, duket sa ka sjellë shumë probleme për kategoritë që përfitojnë. Gazetarët e “Boom”zbuluan se një pjesë e medikamenteve të...

“Po shkon te burri, ule kryet, puno e ndigjo”

Shkruan: Marie Nikolla-Nikaj Valbonën e vajzën e saj e vramë ne. Krejt bashkë. E do t’ua marrim jetën edhe sa e sa të tjerave. Vrasës e kriminelë ka kudo në...

Video/ Në emigracion me ndihmë ekonomike, paratë ndahen me zyrtaren

Pastrimi i skemës së ndihmës ekonomike ështe kthyer në debatin e politikës ditët e fundit. Emisioni “Stop” sjell një rast të pastër abuzimi të përfitimit të ndihmës ekonomike në...

7 vjet pa drita dhe ujë. Çifti i të moshuarve që jeton me ato...

Muharremi nga Kamza, për të siguruar jetesën mbledh mbetjet e riciklueshme në kazanet e plehrave. 60-vjeçari këtë e quan punë. Ai thotë që të sigurosh 300 lekë në ditë kërkon...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Esiela humbi jetën gjatë tërmetit, mësuesja tregon momentin e vështirë sot me shoqet e...

Esiela Karanxha, vetëm 8 vjeç, humbi jetën gjatë tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntor. Vogëlushja humbi jetën pas shembjes së pallatit...

Nuk do ta besoni se sa lek harxhon në ditë Kejvina Kthella

Modelja Kejvina Kthella ka hapur ‘faturat’ një ditë më parë teksa ka treguar se shpenzon deri në 200 mijë lekë të vjetra në ditë.   E...

Në rast se semaforët nuk punojnë, kush ka përparësi në këtë kryqëzim?

Ndodh jo rrallë që qofshin shoferët, çiklistët apo këmbësorët, nuk thonë me zë të lartë “kush ia ka dhënë lejen këtij?”   Pikërisht për këtë, gjatë...