“Po shkon te burri, ule kryet, puno e ndigjo”

Shkruan: Marie Nikolla-Nikaj Valbonën e vajzën e saj e vramë ne. Krejt bashkë. E do t’ua marrim jetën edhe sa e sa të tjerave. Vrasës e kriminelë ka kudo në...

Nuk keni per ta besuar sa eshte shuma qe ka mbledhur Elvis Naci per...

Ne nje fushate ndihme per te gjithe ata te prekurit nga situata e diteve te fundit, Elvis Naci ka mbledhur nje shume parash shume te medha nepermjet website GOFUNDME! Ai...

Djali më tha: “Ik nga shtëpia!”

Unë që po ju shkruaj jam një grua në moshë, që kam kaluar vuajtje të mëdha, por ajo që po kaloj tani, nuk krahasohet me asgjë. Si thotë edhe...

SHUHET NË MOSHË TË RE POLICI I RRUGORES,12 ORË LUFTË ME VDEKJEN

Një efektiv i policisë Rrugore në Tiranë u nda papritur nga jeta në një moshë mjaft të re. Mariglen Mestani, luftoi 12 orë me vdekjen por nuk arriti të mbijetojë,...

RRËFIMI I TË RIUT: DROGA DASHURI, URREJTJE, SHKATËRRIM

Ky është Riad Celufaj dhe fjalët që tha janë historia e jetës së tij. 24 vjeçari nga Shkodra tregon dashurinë dhe luftën me drogën, betejë që herë e ka...

Iku në SHBA për t’i shpëtuar ish-të fejuarit, gruan e kthejnë në Shkodër pas...

Media ndërkombëtare "Daily Mail" ka publikuar historinë e një gruaje shqiptare, e cila është deportuar nga SHBA në Shqipëri, pasi ishte një emigrante ilegale. Gruaja e cila është ndarë tashmë...

1.7 milionë dollarë nga donatorët, Arbër Hajdari nuk ia jep asnje lek qeverisë por...

Nje nga shqiptaret me unik dhe nga djemte me te mire qe ka shqiperia.Ai eshte Arber Hajdari drejtues i Fundjave Ndryshe. Ai ka mbledhur plot 1.7 milionë dollarë të dhuruara...

Kërkoi azil në Finlandë por mori ekspuls, shkodranin e “izolojnë” në Shqipëri

Nëse keni dëgjuar nga kryeministri që me të klikuar në portalin “e-albania” u zgjidhen të gjitha hallet, një i ri nga Shkodra e hedh poshtë këtë tezë. Për më tepër...

Masat e marra ndaj koronavirusit, Blendi Fevizu ‘nuk përmbahet’ ndaj shqiptarëve të pabindur (Foto)

Blendi Fevziu, me anë të disa postimeve në rrjete social, i bën thirrje të gjithë popullit shqiptar, që ta marrin seriozisht këtë situatë. Fevziu ka postuar një foto, ku...

Pasi na ndihmuan për të shpëtuar jetë, zjarrfikësit italianë surprizohen nga bujaria e shqiptarit!...

Forcat zja rrfikëse italiane të cilat u ndodhën në këto ditë të vështira në Shqipëri me misionin për të shpëtuar jetë, janë larguar nga vendi ynë me një kujtim...

Te fundit

“Topalli është pjesë e PD”, numri 2 i PD-së Bardhi: Të përjashtuarit nuk do...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi për Çim Pekën në SYRI TV se PD ka lindur dhe do jetë parti e mendimit...

Dyshohet për Covid 19, dalin përgjigjet për Olsi Ramën, vëllain e kryeministrit

Kanë dalë rezultatet e testimeve te klubi i Partizanit, ku tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv...

“Maskat me detyrim dhe në rrugë”/ Pellumb Pipero propozon masa drastike

Mjeku i njohur inf eksionist, profesor Pëllumb Pipero ka bërë apel për domosdoshmërinë e mbajtjes së maskës, si e vetmja mënyrë për t’u mbrojtur...