Ohh, sa e trishtë. Ky burrë jeton vetëm prej 22 vitesh, djemtë nuk shkojnë...

Me lot ne sy, i braktisur nga te gjithe dhe mbi te gjitha i mbetur i ve prej 22 vitesh, ketij burri i dalin keto fjale nga goja e...

Burri i Inva Mules, lë pa fjalë : E gjitha kjo situatë u bë...

E gjithe kjo situate qe u shkaktua nga Koronavirusi u përdor për të kontrolluar njerëzit nga grupe të mëdha interesi. Pand emia ishte nje forme per te ndryshuat boten...

Fundi i Ramazanit sjell dhuratën e shumëpritur për familjen Curri në Postribë të Shkodrës…

Ditën e shtunë, më 23 maj 2020, në prag të festës së Fitër Bajramit, familja Curri në fshatin Drisht të Postribës u gëzua me inaugurimin e shtëpisë së re. Me...

9-vjeçari i sëmurë që preku gjithë shqiptarinë del nga spitali, Elvis Naçi: Na u...

E mbani mend vogëlushin 9-vjeçar nga Kukësi, i cili preku zemrat e mbarë shqiptarëve me historinë e tij të trishtë? Po flasim për Elio Rexhmatin, i cili u diagnostikua me...

Adoleshentja kërkon dëshpërimisht ndihmë: Po vuaj fizikisht çdo moment. Nuk mund të…

Stafi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në Peshkopi. Shkuam mes maleve të dëgjonim historinë e 17 vjeçares Marie Hasa. Vajza ka probleme në shtyllën kurriozore. Kur moti prishet pak...

Tjetër protestë e sektorit të fasonerisë në Shkodër, 400 punonjëse kërkojnë “pagën e luftës”…

400 punonjëse të fasonerive në Shkodër, kanë protestuar para dyerve të Drejtorise Rajonale të Tatimeve. Ato shprehen se kërkojnë “pagën e luftës” pasi e përfitojnë ndërkohë që aktualisht i kanë...

Përfitojnë mijëra shqiptarë/ Pas Greqisë, vjen lajmi i mirë edhe nga Italia për emigrantët

Italia planifikon të pajisë me dokumente të gjithë emigrantët që punojnë në sektorin e bujqësisë, ku në vendin fqinj ka mijëra shqiptarë që përfitojnë nga kjo. Ministri i Ekonomisë Roberto...

“Më ra vajza në mes të rrugës, mora doktoreshën në telefon: Dil se po...

Jasemina Luarasi u nda nga jeta në 17 prill 2020, në moshën 21-vjeçare. Shkaku i vdekjes është përcaktuar arrest kardiak, por se pse erdhi kjo situatë, nuk shpjegohet. Jasemina kishte...

“Do i lutem Zotit për ty”/ Gazetari kërkoi hetimin e tij, përgjigjet Elvis Naçi:...

Imami Elvis Naçi ka reaguar pas një shkrimi të gazetarit Denis Dyrnjaja që e akuzonte atë për abuzim me të ardhurat e mbledhura nga fondacioni i tij bamirës.   Dyrnjaja i...

”Mësuesi militant shan me nënë nxënësit”, del audio: S’merr vesh kërkesën e katërt… ka...

Prej pandemisë së koronavirusit mësimi në vendin tonë po zhvillohet online. Sipas ministres së Arsimit, Besa Shahinit procesi i mësimdhënies online po shkon për bukuri.   Por kryeministri, Sali Berisha ka...

Te fundit

A do të mbyllemi sërish? Ministrja Manastirliu: Do të ketë…

Me shtimin e rasteve pozitive me COVID-19 në vend, pyetja që po mundon qytetarët është nëse do të mbyllen sërish në karantinë apo jo....

Fundjava sjell reshjet e shiut e ulje temperaturash

Për ato që kanë planifikuar pushimet në fundjavë, moti nuk do të jetë i favorshëm. Reshjet e shiut rikthehen sërish. Bashkë me to edhe ulja...

Na vjen keq për ju; katër shenjat e horoskopit më pa fat këtë verë

Virgjëresha Do punosh shumë. Relaksi dhe pushimet duhet të presin. Do kesh probleme për të zgjidhur. Mos u shqetëso! Nuk do zgjatë shumë, vjeshta vjen...