HISTORIA, NUK MUND TË ECË DHE NUK I JAPIN KEMPIN

Nuk mund të ecë më shumë se 50 metra për shkak të lodhjes nga një humbje e ndjesive në gjymtyrët e këmbëve . Kjo është historia e 62 vjecarit Qemal...

Rrëqethëse/ I riu shqiptar publikon videon nga kamioni për Angli: Qëndruam poshtë 5h, ju...

39 persona gjetën vdekjen në një kamion i cili kishte si destinacion Mbretërinë e Bashkuar si pasojë e temperaturave të ulëta ku ishin strukur. Viktimat kishin kombësi kineze dhe...

Historia e Elonës: Më paragjykuan dhe u larguan kur kuptuan çfarë kisha

Ankthi është një problem psikologjik, gjithmonë e më shumë i përhapur. Historia e sotme në “Ka një mesazh për ty”, sjell në vëmendje këtë problem dhe pasojat e tij....

Dy ish-miqtë përplasen live: Dalim jashtë. Vri temi, nuk e kam problem

Në seancën e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq”, përballë njëri-tjetrit janë dy miq të mirë të dikurshëm, por që sot përballen me një konflikt për çështje borxhi.   Enveri i ka...

Përlotet vajza në studio/ Zbulon se është e birësuar, babi nuk i jep shpjegime

Ndodhin situata në jetë kur një ditë krejt papritur fëmija mëson se prindërit që e kanë rritur nuk janë prindërit biologjike. Atëherë lindin pikëpyetje kush është nëna, kush është...

Dramat e kamionëve për në Angli, si humbi jetën 25-vjeçarja shqiptare që u nis...

Britania ka një histori të vjetër me personat që përpiqen të futen në vend nëpërmjet kamionëve. Po aq të vjetër e kanë historinë edhe shqiptarët e shumtë që janë...

Lypte rrugëve për të ëmën, studentja e shkëlqyer merr lajmin e mirë

Një histori e dhimbshme është transmetuar dje në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”, ku një vajzë 21-vjeçare, studente e shkëlqyer në universitet lypte rrugëve të Tiranës për të mbledhur para. Nëna...

Mjeku popullor tregon metodën: Si ta zbuloni gjininë e fëmijës pa shkuar tek gjinekologu

Doktor Ruzhdi Metali ishte në emisionin “Zonë e Lirë” dhe ka folur për praktikat e tij, me të cilat ka kuruar njerëzit. Gjatë emisionit, moderatorit Arian Çani i ka ardhur...

Çfare e beri Mustafa Nanon t`ja plase te qares ne studio…?!

Çfarë teatri! Çfarë estrade për mua”! Kështu e konsideron gazetari Mustafa Nano sjelljen e imamit Elvis Naçi gjatë kohës që tenton të komunikojë me Zotin. Në monologun e kësaj...

U shua pas lindjes, burri i Rexhinës ‘shpërthen’ ndaj mjekëve të Elbasanit: Gjilpëra do...

Një ngjarje e rëndë ndodhi 6 muaj më parë në qytetin e Elbasanit, ku një 25-vjeçare hu.mbi je.tën tra.gjikisht gjatë lindjes. Rexhina Debrova pësoi arrest kardiak dhe nuk arriti...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Diktatori 65 vjeçar i fundit në Evropë bëri të dashurën e tij 22...

Ajo është vetëm 22 vjeçe, e lidhur me udhëheqësin 65-vjeçar të vendit, dhe tashmë i ka hyrë politikës. Maria Vasileviç është parë disa herë...

Çfarë ndodhi? Presidenti Ilir Meta bën shqiponjën dhe ikën me vrap nga konferenca e...

Presidenti Ilir Meta ashtu siç kishte paralajmëruar, doli pak minuta më parë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Meta deklaroi se do të...

Shqiptarët do të ngrihen në këmbë, do ti presin agresorët me pushkë. Fjalimi i...

Një video e vjetër është shfaqur në rrjetet sociale, ku në një fjalim të gjatë ish udhëheqësi komunist, Enver Hoxha dënon ashpër sulmet e...