Jo vetëm takimin me Ronaldon dhe Buffon, Rama befason vogëlushin me surprizën e rradhës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka surprizuar dy fëmijët, Aurelin dhe Alesjon që u hodhën nga dritaret e pallatit për t’i shpëtuar tr agjedisë në Thumanë.   Pasi lanë spitalin, për...

Jeta vazhdon/ Rama publikon videon e veçantë nga Durrësi: Fëmijët të gëzuar ndezin bredhin...

Jeta në qytetin e Durrësit po i rikthehet rutinës dhe normalitetit dita ditës ku buzëqeshja në fytyrat e qytetarëve dhe sidomos tek fëmijët duket si dritë pas situatës së...

Humbi familjen në Thumanë, flet me lot në sy Dorjan Greku: ‘Do doja t’i...

Tërmeti i 26 Nëntorit la pas shumë vi.ktima dhe rrënjosi dhimbjen në zemrat e shumë familjarëve. Së fundmi i ftuar në emisionin ‘Historia ime’ ishte Dorjan Greku, një i...

‘Dyshoj tek ish-bashkëshorti’/ E ëma e Bleona Matës bën ak uzën e fortë: 10...

Bukurie Mata, nëna e Bleona Matës nga Kukësi, e zhd ukur në maj të vitit 2010 thotë se i ka hu mbur të gjitha shpresat nga strukturat e shtetit...

Falimentimi i qeverisë së luksit dhe fasadave: reportazh i reagimit të parë të shtetit...

Në mbrëmjen e datës 25 nëntor, vetëm pak orë para rënies së tërmetit shkatërrues që mori 51 jetë nën gërmadha, Policia e Shtetit demonstroi plot arrogancë një flotë të...

Lorik Cana mbledh 60 mijë dollarë në SHBA, misioni vijon për të prekurit nga...

Në Shtetet e Bashkuara ndodhet ish futbollisti dhe kapiteni i kombëtares shqiptare në futboll, Lorik Cana. Ai erdhi në ShBA ditën kur Shqipëria u godit nga tërmeti që shkaktoi...

Tërmeti/ Historia Prekëse: Priste rrogën e 2 muajve që të…

Kristjan Preçi është një prej viktimave të tërmetit të 26 Nëntorit në Thumanë, pasi pallati ku ai kishte shtëpinë u rrënua plotësisht nga lëkundjet e forta.   Në shtëpinë e dëmtuar...

Ndihmat pas tërmetit/ Gjiganti ‘Amazon’ kontakton me “Fundjavë Ndryshe”

Mëngjesi i 26 nëntorit do të mbesë gjatë në kujtesën e shqiptarëve. Dridhjet e tokës, paniku; Shqipëria përjetoi një tërmet të fuqishëm, i cili dukej se nuk po mbaronte....

Firka e dy vellezerve nga Kosova qe termeti e ktheu ne realitet…

Babai tregon se dy vëllezërit që vdiqën nga tërmeti nuk udhëtonin bashkë, frikësoheshin se vdisnin në aksident.   Druheshin se do të iknin të dy nga kjo jetë dhe do të...

Pasi na ndihmuan për të shpëtuar jetë, zjarrfikësit italianë surprizohen nga bujaria e shqiptarit!...

Forcat zja rrfikëse italiane të cilat u ndodhën në këto ditë të vështira në Shqipëri me misionin për të shpëtuar jetë, janë larguar nga vendi ynë me një kujtim...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

PUBLICITET

- PUBLICITET -

Te fundit

Basha anulon festimet për ditën e themelimit të PD: Fondi shkon për të prekurit...

Aktivitetet e planifikuara për 11 dhjetorin, ditën e themelimit të Partisë Demokratike janë anuluar. Ky vendim është marrë nga Basha dhe të gjitha fondet e...

Gjatë shtatzënisë zbuloi se vuante nga tumori, aktorja shqiptare rrëfen si ia doli të...

Adriana Matoshi, aktorja shqiptare nga Kosova ka rrëfyer më shumë për karrierën dhe për periudhën më të errët të jetës së saj në një...

Prindërit të shqetësuar, këto kukulla kanë organe gjenitale mashkullore

Kohët e fundit, ne kemi parë shumë kukulla me asnjëanësi gjinore, sepse ato i përkasin fëmijëve, ndërsa industria e lodrave po përpiqet të bëhet...