Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj

Ilaçi i njohur si ‘Oki’ ose siç njihet ndryshe Ketoprofeni, po përdoret në përmasa shumë të mëdha në Kosovë. Para disa muajsh, Shqipëria vendosi të ndalonte shitjen e këtij...

Gjermania nuk ishte ashtu sic te tjeret thonin : 26-vjecari Shqiptar ka dicka per...

Vitet e fundit nga vendi ynë të rinjtë janë larguar në masë. Ata janë larguar kryesisht drejt Gjermanisë për një jetë më të mirë.   Kurse mëngjesin e sotëm një 26-vjeçar...

E mbani mend burrin i cili i kerkoi gruan Kryeministrit Rama? Ja si qendron...

Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” është Kastrioti i cili u bë i njohur nga të gjithë, pasi videoja e tij me kryeministrin Rama...

1.7 milionë dollarë nga donatorët, Arbër Hajdari nuk ia jep asnje lek qeverisë por...

Nje nga shqiptaret me unik dhe nga djemte me te mire qe ka shqiperia.Ai eshte Arber Hajdari drejtues i Fundjave Ndryshe. Ai ka mbledhur plot 1.7 milionë dollarë të dhuruara...

Mësuesit që nuk ka as televizor në shtëpi, i pushohet padrejtësishtë bashkëshortja nga puna

I shkarkohet padrejtësisht bashkëshortja nga puna qytetarit Shezair Koka nga Gjirokastra. Ai mes tjerash thotë se ka biseduar me drejtorin e ujsjellësit dhe se ai e dërgoi tek kryetari i...

Rita Ora e mbajti fjalen e saj: Familja e prekur nga termeti behen me...

Kengetarja e njohur Rita Ora me origjine shqiptare eshte shprehur e gatshme te ndihmoje atdhetaret e saj pas ngjarjes se termetit te dates 26 nentor. Rita Ora vendosi t`i ndertoje...

“Të rishikohet amnistia, jo vetëm për gratë”, të burgosurit e Reçit: Të ulet 1/3...

172 të burgosur që vuajnë dënimin në burgun e Reçit në Shkodër në një letër drejtuar Report Tv kërkojnë nga qeveria që të ndryshojë projektligjin për amnistinë që ka...

Gazetari ‘plas’ skandalin: Janë groposur 24 tonë ndihma te rezervat e shtetit, qytetarët në...

Gazetari Aulon Kalaja ka qenë i ftuar sot në studion e lajmeve në Fax News, ku ka folur për angazhimin e tij në fshatin Bubq, me ndihma për banorët...

Gazetari ‘plas’ skandalin: Janë groposur 24 tonë ndihma te rezervat e shtetit, qytetarët në...

Gazetari Aulon Kalaja ka qenë i ftuar sot në studion e lajmeve në Fax News, ku ka folur për angazhimin e tij në fshatin Bubq, me ndihma për banorët...

Historia e trishtë e babait që duhet të rrisë i vetëm 4 fëmijë

Me datë 29 dhjetor të 2019-ës, 34-vjeçarja Xhevahire Halilaj, është ndarë nga jeta si pasojë e kom plikacioneve pas lindjes së djalit të saj të katërt. Ajo ka lënë...

Te fundit

Avokat Ngjela hap zemrën! Flet për gruan që po ja ‘heq trurin’ fizikisht e...

Avokati Spartak Ngjela ka folur për një grua që po e ‘luan mendsh’ kohët e fundit. I ftuar në stuion e “E diell”, Ngjela...

Këngëtares shqiptare i vjen për të vjellë në mes të emisionit

Këngëtarja e njohur shqiptare, Marjona Metohu ishte e ftuar së fundmi në emisionin e Ermal Peçit dhe teksa po konsumonin një drekë i ka...

Vetem 1 cope buke dhe 1 kokerr veze, Blerina Bombaj le pa fjale te...

Ndryshimi i dietës ushqimore të fëmijëve në kopshte dhe shkolla nuk është pritur aspak mirë nga prindërit e vogëlushëve, të cilët shumë herë e...