Nga aksidenti tek rekordet ‘Guinness’, paraplegjiku që frymëzon njerëzit

Nga karrigia me rrota në Rekordet Guiness. Është kjo historia e Haki Dokut, me origjinë nga Kruja i cili me vullnetin e tij , sfidën që hasi në jetë...

2% e popullsisë iku nga Shqipëria vetëm në 2017

jë e dhënë shumë shqetësuese vjen nga statistikat e Eurostat për vitin 2017, sipas të cilave 51712 shqiptarë janë bërë rezidentë të Bashkimit Evropian. Për një popullsi 2.8 milionë,...

“I shita të gjitha në shtëpi! As nënën se va.rrosa dot…”

Babai i ka vde.kur kur ishte ende fëmijë, kurse në varrimin e së ëmës nuk shkoi dot sepse ishte në burg për shkak të asaj që i ka shkatërruar...

Jetesa e shqiptarëve sipas sondazhit të KE: S’kanë ngrohje, veshje të reja dhe nuk...

Nga mundësia e të ushqyerit mirë, ngrohja e shtëpive, pushimet dhe deri tek blerja e rrobave të reja, është një listë e gjatë e gjërave që ne shqiptarët nuk...

Mjeku psikiatër jep alarmin « Prindër po shkatërroni gjithçka, mos u jepni telefona fëmijëve...

Një psikiatër i njohur ka thënë se prindërit vazhdimisht duhet të jenët ë paralajmëruar të mos iu japin fëmijëve të tyer telefona të mençur para se të dalin në...

SHTËPI TË RE PËR FAMILJEN E NDREK NDOCI

Në prag të festës së Pashkëve, Ipeshkëvi i Sapes Imzot Simon Kulli bekoj shtëpin e re të familjes Ndoci. Caritas Dioqezan Sapa ka gëzuar zemrën e një familjeje të...

Ju kam dhj… mu në shqiponjën që bëni me kryqëzimin e duarve

Nga Mentor Kikia Dashuria për Shqipërinë nuk tregohet duke bërë shqiponjën me duar. Edi Rama lëshoi dy batuta, të shtunën në Vlorë, ndërsa fliste për turizmin, të cilat unë dua t’i...

Bixhozi trondit tabanin e familjes, rreth 8 000 divorce në vit. Shifra e të...

Kryeqyteti vazhdon të kryesojë listën me 1,897 raste divorcesh në 2017-n, pasuar nga Vlora, Elbasani, Fieri, Shkodra dhe Korça. Puka dhe Tropoja mbeten qytetet më konservatore të traditës familjare...

Rama i premtoi nënës së 3 fëmijëve që do t’i siguronte punë. Nëna e...

Në korrik e vitit që kaloi, letra e Mikaelës, një vajze 7-vjeçare drejtuar kryeministrit Edi Rama, i përloti të gjithë. Vështirësi ekonomike, një nënë e sëmurë që luftonte çdo...

Rrezatimi i celularit armiku kryesor i kujtesës së adoleshentëve

Fusha elektromagnetike me frekuencë të lartë (RF-EMF) është një ndikues në shëndetin e njerëzve. Studimet më të fundit tregojnë se sa më afër telefonave celularë dhe pajisjeve të tjera elektronike...

LIDHU ME NE

83,238FansaPëlqeje

Te fundit

Turizmi u “dhie nga koka” dhe jo nga…

Nga Kreshnik Spahiu Video horror e Kokëdhimës duke sulmuar turistët spanjoll nuk është rastësi dhe as çmenduri është frut i “pemës” turistike që kemi mbjell...

Ne edhe të vjedhim por edhe të rrahim…në Itali! 60-vjeçarja shqiptare gra bit në...

Një e moshuar shqiptare është arrestuar nga policia italiane, pasi ka grabitur në një qendër tregtare dhe ka ushtruar dhunë ndaj dy punonjësve. 60- vjeçarja...

Demokratët i kujtojnë skandalet Bashës: Dakord ta shporrim Ramën, por me ty dhe Monën...

Kreu i PD-së Lulzim Basha, përgjatë këtij muaji ka vijuar të jetë aktiv në rrjete sociale dhe herë pas herë edhe në dalje të...