Kryeson Lezha, ja kush janë qytetet më ‘pijanece’ të Shqipërisë

A e dini se cilat janë qytetet, banorët e të cilëve shpenzojnë më shumë për pije alkoolike e cigare në jetën e tyre të përditshme, duke e pasur këtë...

Fëmijët që kalojnë shumë kohë me babin? Ata bëhen më të mençur

Fëmijët që kalojnë më shumë kohë me baballarët e tyre rriten më mirë. Ky është rezultat i një studimi të kryer nga një ekip hulumtuesish britanikë nga tre universitete...

Këto janë sekretet mbi jetën personale, që nuk duhet t’i ndash me asnjë

Sekreti për të pasur një jetë personale, është të mos u përgjigjesh shumë pyetjeve që të bëhen për jetën personale”, është shprehur Joan Collins. Ekzistojnë disa sekrete, të cilat...

Marin Mema: Për 72 orë arrita të mbledh 1.6 milion dollarë, ja si do...

Marin Mema së bashku me drejtuesin e “Rrënjë Shqiptare”, Marko Kepi kanë mbledhur një shifër prej 1.6 milion dollarësh donacione, të cilat do të përdoren për rindërtimin e shtëpive...

BARDHAJ, BANORËT: JETOJMË SI NË MESJETË

Në fshatin Bardhaj koha ka mbetur në vend. Banorët thonë se janë të privuar nga shërbimet dhe jetojnë si në mesjetë, pa rrugë, pa ujë dhe me mungesë të theksuar...

Adoleshentët “viktimat” e para të duhanit

Adoleshenca është dhe mosha më e prirur për të filluar duhanpirjen. Kjo për shkak se është dhe shoqëria që ndikon në lidhje me fillimin e hershëm të duhanit. Popullariteti...

Po mendon të rikthehesh me ish-in? Ja pesë pyetjet që duhet t’i bësh vetes!

Mbyllja e një historie dashurie nuk dotë thotë që partnerët të lënë pas atë çfarë kanë kaluar me njëri-tjetrin. Ndodh që gjithmonë të ketrë akoma ndjenja mes të dy...

Dy ish-miqtë përplasen live: Dalim jashtë. Vri temi, nuk e kam problem

Në seancën e ndërmjetësimit në “Shihemi në gjyq”, përballë njëri-tjetrit janë dy miq të mirë të dikurshëm, por që sot përballen me një konflikt për çështje borxhi.   Enveri i ka...

Gjakmarrja e ka ngujuar, 6-vjeçarja lutet: Më lini të shkoj në shkollë (Video)

Elvana 6-vjeçare, nga fshati Pjollë i Malësisë së Madhe, është e detyruar ta ndjekë shkollën te daja, pasi familja e saj prej 15 vitesh është në gjak. Edhe pse...

1.7 milionë dollarë nga donatorët, Arbër Hajdari nuk ia jep asnje lek qeverisë por...

Nje nga shqiptaret me unik dhe nga djemte me te mire qe ka shqiperia.Ai eshte Arber Hajdari drejtues i Fundjave Ndryshe. Ai ka mbledhur plot 1.7 milionë dollarë të dhuruara...

Te fundit

Mos e humbisni! Ja kush janë 5 shenjat më të fuqishme të Zodiakut, sipas...

1. Demi (20 Prill – 20 maj) Demi është një nga shenjat më të fuqishme të zodiakut. Të gjitha pikat e forta të Demi...

Rama i lë emisionin në mes Sokol Ballës/ “Kam më të rëndësishëm Zahon dhe...

Kryeministri Edi Rama ka lënë në gjysmë emisionin “Real Story” dhe është larguar nga studioja ende pa mbaruar.   Rama deklaroi se duhet të largohet më...

I shkoi në emision/ Alketa Vejsiu fton live për tu larguar nga “Euronews” Ilva...

Moderatorja Alketa Vejsiu i ka bërë një propozim të papritur moderatores Ilva Tare, teksa kjo e fundit po e intervistonte në Euronews.   Alketa po fliste...