Po luante futboll me shokët, shuhet papritur në fushë i riu 20 vjeçar shqiptar

20-vjeçari shqiptar Adriano Nika ka hu mbur je tën në Itali. Ai pësoi një at ak në zemër ditën e diel, pasi po luante futboll me shokët e tij. I...

Arisa Hoxha nga Shkodra nis fushatën e mbledhjes së fondeve për ti shpëtuar jetën...

Një vajzë e re nga Shkodra, ka nisu një vetejë kundër kohës për ti shpëtuar jetën babait të saj. Vajza quhet Arisa Hoxha dhe kërkon ndihmë nga të gjithë...

“I kërkojmë ndihmë të gjithëve”, klithma e një nëne për jetën e djalit 16...

Ende pa nisur jetën e tij, 16-vjeçari Anxhelo Lico, nga fshati Havaleas i Fierit, po përballet me sëmundjen e rëndë leucemi akute. Anxhelo u diagnostifikua me sëmundjen e rëndë të...

TE RREZIKOSH JETEN PER NJE FUNDJAVE RELAKSI… KJO NDODH NE VENDIN TONE

Natyrisht qe fundjava per cdo kend perkthehet si dite relaksi per ato qe e kane mundesine. Shumekush mund te kete planifikuar qe fundjaven ta kaloje ne ndonje vend turistik...

Misteri i miliona eurove dhuruar tek fondacionet fetare! Ende asnjë ndërtim në Thumanë…afishon ‘super...

Kur kanë kaluar dy muaj nga tërmeti i 26 nëntorit, akoma nuk kuptohet si do të përdoren fondet e mbledhura nga fondacionet fetare në vend. Në komitetin e rindërtimit, mbajtur...

“Baraken e kam ndërtuar natën e Vitit të Ri”/ E moshuara jeton ende në...

Nënë Rabija nga fshati Mazhe e Madhe i njësisë administrative Bubq prej 2 muajsh jeton në një çadër, bashkë me të edhe dy djemtë e saj. Për të përballuar...

Gjimnazistët në Has helmohen nga speci djegës, nxënësit: E hodhën në zjarr dhe lëshoi...

Një rast i pazakontë ka mbërritur ditën e sotme në redaksinë e JOQ ALBANIA. Sipas dy denoncimeve, mësohet se disa nxënës të gjimnazit “Skëndërbeu” në Has kanë kanë shfaqur...

Elvis Naci zbulon te verteten e spitalit Kontinental, ja cfare do ndodhi me te

Imami i nderuar Elvis Naci i vetmi Shqiptari qe mendon per shqiptaret dhe ndihmon njerezit ne nevoje dhe kujdeset per ta.   Ne nje intervist te diteve te fundit imami i...

Emocionuese/ Gjesti human i burrit nga Tirana, blen në butik bluzën dhe ia vesh...

Altruizmi është një cilësi e karakterit dhe personalitetit, i cili dita-ditës po zhduket, por disa persona e kanë të ngulitur thellë në zemër.   Një rast, i cili të emocionon fort,...

ME VIDEO/ Mund të ngrijnë në klasë, sfilitjet e nxënësve shqiptarë, marrin qese me...

Pamjet që shikoni mund të duken si të shekujve të mëparshëm. Por ato janë të ditës së sotme, në shkollën fillore të qytetit të Peshkopisë. Fëmijët që mësojnë në temperatura...

Te fundit

Mos e humbisni! Ja kush janë 5 shenjat më të fuqishme të Zodiakut, sipas...

1. Demi (20 Prill – 20 maj) Demi është një nga shenjat më të fuqishme të zodiakut. Të gjitha pikat e forta të Demi...

Rama i lë emisionin në mes Sokol Ballës/ “Kam më të rëndësishëm Zahon dhe...

Kryeministri Edi Rama ka lënë në gjysmë emisionin “Real Story” dhe është larguar nga studioja ende pa mbaruar.   Rama deklaroi se duhet të largohet më...

I shkoi në emision/ Alketa Vejsiu fton live për tu larguar nga “Euronews” Ilva...

Moderatorja Alketa Vejsiu i ka bërë një propozim të papritur moderatores Ilva Tare, teksa kjo e fundit po e intervistonte në Euronews.   Alketa po fliste...