Enca: “S’mund të flas për gjëra shumë afër zemrës” (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia ka falenderuar të gjithë miqtë dhe dashamirët që i kanë qëndruar pranë në këto çaste të vështira që është duke kaluar ajo dhe familja...

Alketa Vejsiu ikën me pushime dhe nxjerr gishtat e këmbës në borë (FOTO)

Moderatorja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu edhe në këto ditë ku e gjithë bota është përfshirë nga virusi vdekjeprurës kinez, ka guxuar dhe ka udhëtuar jashtë Shqipërisë. Mëngjesin e sotëm...

‘Na çave trapin’, Rita Lati i kthehet Rozës mes emisionit

Këtë të mërkurë Roza dhe Rita Lati ishin të ftuara në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun, për të treguar se pse deri më tani e kanë refuzuar që t’i...

Valbona Mema humb njeriun e dashur, motra e saj ndërron jetë

Këngëtarja Valbona Mema ka humbur një person shumë të dashur në jetë. Mamaja e saj, e cila vuante nga një sëm undje e rë ndë ka ndërruar jetë. Lajmin e...

Aktori i njohur shtrohet në spital, tregon vetë për miqtë gjendjen shendetësore…

Arben Derhemi është një ndër aktorët më të njohur shqiptarë. Jeta e tij ka qenë e lidhur pas teatrit e aktrimit dhe në karrierën e tij numërohen shumë role. Por...

Hajde vjehrrë hajde! Remzie Osmani i bën dhuratën luksoze nuses shtatzënë

Pak kohë më parë, këngëtarja shumë e dashur për publikun, Remzie Osmani dha lajmin e bukur se do bëhet gjyshe. Nusja e saj, Gëzimja është në muajt e fundit...

‘Xhemile, të konkuroj në prezantim’/ Alketa i nxorri foton e vjetër, Xhemi Shehu i...

Prezantimi i Festivalit të 58-të të RTSH-së nga moderatorja Alketa Vejsiu u pasua me shumë zhurmë. Ndaj saj nuk munguan as thumbat nga koleget, të cilat e ironizuan lidhur...

Pas ndarjes nga Jonida Maliqi, Romeo Veshaj “hidhet” në krahët e Samantës Karavellës, kërcejnë...

Këngëtarja Samanta Karavella ka qënë e ftuara e sotme në emisionin “Treshat”, ku edhe ka folur lidhur me jetën e saj dhe karrierën. Pas intervistës, Samanta ka marrë pjesë në...

Ja shtëpia e re luksoze e Bes Kallakut, Ardit Gjebrea publikon pamjet prej saj

Çifti shumë i njohur i ekranit dhe skenës shqiptare, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, janë tashmë të zhvendosur për të jetuar bashkë në shtëpinë e tyre të re. Heren e...

“Godet” sërish Xhesika Kadiu: Unë dhe Roberti u lidhëm kur… (FOTO)

Xhesika Kadiu, modelja e cila kohë më parë u përfol për një lidhje me Robert Berishën, deklaroi ditën e djeshme se ata kanë qenë të lidhur. Madje modelja shprehej...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...