U pa me makinën e oligarkut Ziyad Manasir, Elvana Gjata e lumtur, mesazhi për...

Prej ca kohësh tashmë Elvana Gjata ka ‘shpëtuar’ prej vëmendjes mediatike apo edhe asaj të publikut. Në muajt e fundit ajo nuk ka publikuar as ndonjë këngë të re...

Skandal në RTSH, Elvana Gjata shpallet fituese akoma pa filluar Festivali?

Duket sikur festivalet e muzikës shqiptare gjithmonë shoqërohen me dyshime përsa i përket mënyrës sesi shpallet fituesi. Këtë herë bëhet fjalë për Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, pasi...

Nuk e nxjerr kurrë në publik, Alketa falenderon publikisht bashkëshortin

Alketa Vejsiu ndodhet këto ditë në Marrakesh, Marok së bashku me Jonida Maliqin. Moderatorja shumë e dashur për publikun po qëndron në një nga hotelet më luksoze “Four Season”...

Skandal me muzikën shqiptare/ Gazetari i RTSH-së nxjerr listën e artistëve: Elvana Gjata fituese...

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, gjithmonë ka krijuar debate dhe polemika pas shpalljes së fituesit. Shumë nga artistët kanë mbetur të zhgënjyer dhe shumë ndjekës të festivalit...

“Në momentin që u futa në PD për palën tjetër nuk isha aktor i...

Aktori i humorit Julian Deda është një nga artistët shqiptarë që angazhohet edhe me politikë. I ftuar në emisionin “Soiree”, ai ka treguar se artisti humb kur merret me...

Ronela Hajati tregon situatën kur përfundoi në burg për shkak të klipit

Ronela Hajati ka përfunduar në polici gjatë xhirimeve të klipit të këngës “A don si kjo”.   Veshjet e performuesve të këngës i ngjanin personave që rrinin në formacionet e ISIS-It...

“Vështirë të rri larg tij”, ministrja Shahini e përmalluar për bashkëshortin

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka folur së fundmi për jetën e saj personale. E ftuar në emisionin “Në shtëpinë tonë”, shahini foli edhe për mungesën e bashkëshortit të...

“Njëri duhej të hiqte dorë”, vjehrra e Floriana Garos tregon sekretin e lidhjes që...

Vjehrra e Floriana Garos, Lumturi Ratkoceri ka rrëfyer detaje të reja, lidhur me fillimet e lidhjes së moderatores me djalin e saj, Enisin.   E ftuar në emisionin “Rudina”, ajo u...

“Ndërron meshkujt për varëse floriri”, Linda Rei sherr me Silvana Bushatin: Jam femër 1.95...

Linda Rei, e ftuar në emisionin “360 gradë” në RTV Ora, ironizoi zv.Presidenten e Akademisë Konservatore duke i thënë se imazhi i burrit i duhet për t’ia blerë varëset...

E mbytur në luks, Alketa falenderon burrin: Lum unë për të!… Kush është biznesmeni...

Moderatorja Alketa Vejsiu duket se është lodhur nga rutina e jetës në Tiranë dhe ka vendosur të largohet nga vendi për disa ditë. Për të qetësuar mendjen dhe për...

Te fundit

Të gjithë për një foto për Instagram, fusha piktoreske në Shqipëri që po “çm...

Më shumë se pesë milionë njerëz janë fiksuar me vendin më piktorest të momentit në Instagram. Fushat me livando janë kthyer në një atraksion...

Me rrobabanje dhe flokët pa rregulluar, kështu se keni parë kurrë Rudina Magjistarin

Me mbarimin e emisionit “Rudina” i cili u transmetua edhe gjatë korrikut, moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka nisur pushimet. Rudina i...

Gjeti të gjitha përgjigjet e lojës, i riu shqiptar fiton 30 mijë euro në...

Një shqiptar ka fituar 30 mijë euro në një emision të njohur televiziv në Itali. Bëhet fjalë për një të ri, i cili quhet Xhino,...