Dieta 5-ditore nga kardiologu: Do të humbisni 6 kg brenda javës, ia vlen!

Ajo që hamë është pjesa më e rëndësishme mënyrës sonë të jetesës. Shumë njerëz e luftojnë obezitetin këto ditë… Nga supershendeti.com Shtesa e kilogramëve është bërë një nga problemet më...

Si të ulni dhe tonifikoni barkun në 15 minuta me këtë ushtrim të thjeshtë

Ky ushtrim i thjeshtë është shumë efektiv dhe i përhapur në mesin e atyre që praktikojnë yoga. Kjo do t’ju ndihmojë të forconi muskujt e barkut dhe të zvogëloni...

Alergjitë e pranverës: zbuloni se si t’i luftoni me mjete të natyrshme

Hunda e mbyllur, teshtitja, kruajtja, gricja: ja se si t’i kundërviheni kësaj gjendjeje gjendje inflamatore të bezdisshme me një dietë të saktë Ndonjëherë ardhja e pranverës mund të jetë një...

Ja pesë shenjat dalluese të goditjes në tru, të cilat nuk duhet t’i injoroni...

Shumë sëmundje shfaqin shenja paralajmëruese, ashtu si shumë të tjera na gjejnë të papërgatitur dhe mund të rezultojnë fatale nëse askush nuk na jep ndihmën e parë. Goditja në...

“Mos i Anashkaloni!”/ 8 Gjërat që Mpirja e Duarve dhe Këmbëve Lajmëron për Shëndetin...

Mpirja në duar apo këmbë mund të jetë me të vërtetë e bezdisshme, pasi ushtron presion të përkohshëm mbi nervat respektivë dhe mban peng një pjesë të trupit. Që prej...

”DIETA e VIPAVE” Ja si te beni dieten e famshme DUKAN ne 7 dite,...

Çdo ditë të javës i bashkohet një grup ushqimor deri në fundjavë. E më pas rifillohet me skemën sipas modelit të shkallës ushqimore. Ky është një regjim dietologjik më i...

Astma e fëmijëve/ A lidhet me mykun në shtëpi?

Tre lloje të mykut ishin më të zakonshme në shtëpitë e foshnjave që më vonë zhvilluan astmë. Ky fakt nxjerr në pah se sa e rëndësishme është parandalimi i dëmtimit...

Çfarë është sindroma e Maria Antonetës, që i zbardh flokët brenda natës?

Sindroma e Maria Antonietta është një gjendje e dyshuar mjekësore e karakterizuar nga zbardhja e papritur e flokëve. Në fakt, vetëm një natë është e mjaftueshme për të kaluar...

90 % e njerëzve nuk e dinë se e kanë këtë çrregullim!

Në çdo rast kur ju sëmureni, ju konsumoni menjëherë ilaçe dhe nisni një trajtim të duhur. Ose në disa raste nuk i kushtoni fare rëndësi edhe e anashkaloni. Kancer, sëmundje zemre,...

Si të shmangen tetë vështirësitë e zakonshme shëndetësore gjatë agjërimit

Agjërimin të cilin e ka përcaktuar feja islame është pushim i domosdoshëm për sistemin e tretjes Megjithatë, nëse ndieni pengesa me rastin e agjërimit ato mund të jenë rezultat i...

Te fundit

“Shqipëri të kam dhj*rë”. Nuk përmbahet moderatorja e njohur, publikon fjalët e rënda

Moderatorja e njohur Dojna Mema ka përdorur sot shprehjen e famshme të Faik Konicës “Shqipëiri të kam dhjerë, s’të kuptova asnjëherë”, si një shenjë revolte...

Keni gjetur ndonjëherë para në tokë? Ja çfarë do të thotë kjo për ju

Të gjithë lumturohemi pafund kur gjejmë para në tokë. Veç vlerës monetare që ato kanë, paratë në shumë besime popullore, mbartin edhe një kuptim...

GREQI/ Vdes studentja shqiptare, përshkak të gabimit mjekësor që i mori jetën në spital

Humb jetën nga një gabim mjekësor 22 vjeçarja Aleksandra Bistolaki. E lindur në Korinth, Greqi, studentja shqiptaro-greke ka kryer në 22 maj një ndërhyrje rutinë,...