Ju ndodh të tështini disa herë rresht? Ja çfarë ndodh me ju!

Shkencëtarët shpjegojnë se teshtima është një nxjerrje e fuqishme e ajrit nga mushkëritë, për shkak të një presioni me 160km/h dhe që nxjerr jashtë 2000 deri në 5000 baktere,...

Sa duhet t’i keni rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Rrahjet e zemrës në një minutë janë një nga ndikuesit më të rëndësishëm në shëndetin e njeriut. Shpejtësia e rrahjeve të zemrës varet nga aktiviteti fizik, ndjenjat e sigurisë...

Dieta më e shijshme që keni provuar ndonjëherë, me patate dhe kos. Humbisni 5kg...

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe...

Merrini gjethet e rrushit dhe ruajini ne ngrirje te frigoriferit dhe pervec japrakut ju...

I keni ngrënë japrakët e parë, apo dollmat siç quhen në disa zona, për sivjet? Nëse jo, mos nguroni t’i përgatisni sa më parë, por përveç pjatës tradicionale e aq...

Nuk jane njelloj joo, sepse qepa e kuqe sheron keto semundje qe e bardha...

Është e pabesueshme sesa shumë përfitime ka nga qepa e kuqe. Arsyeja pse qepa është kaq shumë aktive në formën e saj natyrale, më shumë se sa kur gatuhet,...

Fiq Të Thatë Me Vaj Ulliri, Kura 40 Ditore E Shëndetit

Në shumë vende bregdetare të zonës së Mesdheut, njerëzit betohen për të mirat që vijnë nga një kurë e thjeshtë dhe shumë e shëndetshme. Bëhet fjalë për përzierjen e...

Shenjat Paralajmëruese Të Diabetit Që Çdo Burrë Duhet Të Dijë

Diabeti zë vendin e shtatë në listën e sëmundjeve më vdekjeprurëse në botë. Përqindja e diabetit në Shqipëri në popullatën e rritur është 1.9% sipas Institutit të Shëndetit Publik....

Hani djathe te bardhe? Ja se cfare thuhet per te

A e rrit kolesterolin e keq në gja.k djathi? Studimet e fundit të publikuara në revista prestigjioze ndërkombëtare vënë në pikëpyetje lidhjen midis produkteve të qumështit dhe një rritje...

A ju ka bere dhe juve pershtypje perse disa njerez kane nje vrime te...

Një përqindje shumë e vogël e njerëzve lindin me vrima të vogla, paksa të dukshme mbi veshët e tyre.   Sinusi preaurikular është, teknikisht, një defekt trashëgimie e trashëguar që u...

Vuani nga diabeti? Provoni kurën me çikore…

Çikorja është nga bimët e egra më të dashura për konsumatorët dhe më të mirat për shëndetin e tyre. Kjo bimë që rritet kudo dhe çel lule të bukura...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Nuk ka njeri qe nuk e ka pare kete cipe te bardhe tek veza?...

Vezët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të ekzistojnë dhe futen në familjen e ushqimeve të quajtura “superfood”, për shkak të...

Ndahet nga jeta kengetari i njohur i muzikes popullore Shqiptare

Arti shqiptar është tronditur ditën e sotme nga lajmi i hidhur ndarjes nga jeta të këngëtarit të muzikës popullore dibrane, Sherif Dervishi.   Sherif Dervishi ishte...

Merkel : Jep lajmin e mire per te gjithe Shqiptaret, nuk kemi kohe te...

Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të...