Epidemia e gripit të derrit po bën kërdinë në Evropë, ja si paraqitet situata...

Sëm undja e gripit të derrit e cila u shfaq një vit më parë në Afrikë ka prekur një sërë shtetesh në botë. Para disa javësh qindra mijëra derra...

Shenjat e fshehura të diabetit; 3 simptoma për të cilat nuk na kishte shkuar...

Problemet me dëgjimin A e dinit që problemet me dëgjimin lidhen me sëmundjen e diabetit? Nëse keni vënë re që kohët e fundit duhet ta ngrini shpesh volumin e televizorit,...

4 arsye përse duhet të hani më shumë hudhër në verë

Hudhra është një nga produktet që mund ta gjejmë në tregjet e fruta perimeve gjatë gjithë vitit. Megjithatë, si çdo produkt tjetër, edhe hudhra ka stinën e sezonin e...

E dini që shapkat me gisht janë të dëmshme për shëndetin?

Gjatë verës ato që parapëlqejmë më shumë të veshim në këmbë janë shapkat dhe sidomos shapkat apo sandalet me gisht. Shapkat me gisht gjithmonë kanë qenë në modë, shumë...

Në Shqipëri ende në përdorim pajisje mjekësore 100 vjeçare

Një pajisje mjekësore ka gati 100 vite që përdoret në Shqipëri dhe kjo me te vërtete i ka suprizuar Ekspertët e Organizatës Botërorë të Shëndetësisë (OBSH), të cilët e...

Përgatitet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe ju heq 5 kg

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut, diabet, sëmundje të zemrës, çrregullimet...

Kush do e zëvëndësojë atë? Pas plot 20 vitesh del në ‘pension’, i jepet...

Ilaçi i “Viagra-s” i ka mbushur 20 vite, dhe siç ndodh shpesh në botën e ilaçeve, duket se i ka ardhur koha të dalë në “pension”. Zëvendësuesit ‘hi tech’,...

Hiqni 8 kg për vetëm 7 ditë

Qoftë nëse dëshironi të keni trup të përsosur për shkak se do të shkoni në plazh së shpejti, apo thjesht keni nevojë të humbni peshë për arsyeje shëndetësore, ju...

Kujdes me kondicionerin! Ja probleme e rënda shëndetësore që shkakton

Në vendin tonë ka kondicionerë jo vetëm në vendet e punës, spitalet, institucionet, hotelet, por edhe pothuajse në të gjitha shtëpitë. Ndonëse në ditët përvëluese kondicioneri është shpëtimtar, na...

Mrekullia per organizmin tuaj e dini cila eshte ? Mjalt me spec djeges ja...

A e keni provuar ndonjëherë mjaltin me spec djegës? Është i ëmbël dhe i zjarrtë. Ka një shije, e cila duket sikur të ka munguar gjithë jetën. Në lugën...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...