Kush do e zëvëndësojë atë? Pas plot 20 vitesh del në ‘pension’, i jepet...

Ilaçi i “Viagra-s” i ka mbushur 20 vite, dhe siç ndodh shpesh në botën e ilaçeve, duket se i ka ardhur koha të dalë në “pension”. Zëvendësuesit ‘hi tech’,...

Hiqni 8 kg për vetëm 7 ditë

Qoftë nëse dëshironi të keni trup të përsosur për shkak se do të shkoni në plazh së shpejti, apo thjesht keni nevojë të humbni peshë për arsyeje shëndetësore, ju...

Kujdes me kondicionerin! Ja probleme e rënda shëndetësore që shkakton

Në vendin tonë ka kondicionerë jo vetëm në vendet e punës, spitalet, institucionet, hotelet, por edhe pothuajse në të gjitha shtëpitë. Ndonëse në ditët përvëluese kondicioneri është shpëtimtar, na...

Mrekullia per organizmin tuaj e dini cila eshte ? Mjalt me spec djeges ja...

A e keni provuar ndonjëherë mjaltin me spec djegës? Është i ëmbël dhe i zjarrtë. Ka një shije, e cila duket sikur të ka munguar gjithë jetën. Në lugën...

Mjekët ngrenë alarmin: Kur të shkoni në plazh mos e bëni kurrë këtë gjë...

Pushuesit mund te humbin jeten ne plazhe pasi i nxehti i veres eshte semundje me vete, thone mjeket. Mjekët kardiologë, u bëjnë apel të gjithë personave që vuajnë nga sëmundjet...

Shencetaret japin alarmin: Hiqni dore nga ky ushqim dhe parandaloni vde kjen e hershme

Shkencëtarët e Universitetit të Hardvard kanë gjetur se të paktën një e treta e vd.ekjeve të hershme mund të parandalohen nëse të gjithë njerëzit të paktën një herë një...

Arsyet Përse Veza Konsumohet Në Mëngjes

Vezët konsiderohen si baza e çdo mëngjesi anë e mbanë botës, por një herë e një kohë nuk ka qenë kështu. Në fakt, mëngjesi nuk konceptohet dot pa vezë, të...

Si Të Pastroni Veshët Nga Dylli Në Disa Hapa Të Thjeshtë Natyralë

Dylli që akumulohet në vesh shërben si një lubrifikant natyral por edhe për të mbrojtur veshin nga mikro organizmat që synojnë të futen brenda. Dylli përbëhet nga yndyra dhe qeliza...

Pesë Arsye Përse Duhet Të Bëni Dush Të Ftohtë – Çfarë i Ndodh Organizmit

Me hir apo me pahir, dushi i ftohtë mund të jetë një bekim për trupin e njeriut. Ekspertët e shëndetit thonë se dushi me ujë të ftohtë ofron përfitime të...

Pse Duhet Të Hani Kos Në Mëngjes – Vlerat Fantastike Për Shëndetin

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme. Kosi mund të...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Nisje e mbarë, Vllaznia mund 1-0 Laçin në premierën e kampionatit

Vllaznia e ka nisur mbare kampionatin e ri. Ajo ka mundur 1-0 Laçin ne ndeshjen e pare te tij, e luajtur kjo pasditen e...

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...