Vizitohet tek mjeku shqiptar dhe i thote qe ke probleme me veshkat por kur...

Emigrantja vjen ne Shqiperi per pushime dhe gjate kohes kur gjendet tek te afermit e saj papritur i fillon një dhimbje e forte therese shpine dhe nuk e kuptonte...

Doni dhëmbë të pastër, të bukur e të shëndetshëm? Ja cila është zgjidhja që...

Vizita te dentisti nuk ka pse të jetë një makth. Për t’u kujdesur për shëndetin e gojës, klinika e duhur është “KissDent”, me 26 vite eksperiencë në tregun shqiptar,...

E madhe! Doktori i njohur: Kura e reumatizmës është gjetur dhe ju duhet vetëm...

Ethja reumatike (reumatizmale) është një sëmundje kronike, me fillim akut dhe me përkeqësime të përsëritura. Sëmundja paraqitet 2 deri 3 javë pas infeksionit akut në traktin e sipërm respirator të...

“Mos i Anashkaloni!”/ 8 Gjërat që Mpirja e Duarve dhe Këmbëve Lajmëron për Shëndetin...

Mpirja në duar apo këmbë mund të jetë me të vërtetë e bezdisshme, pasi ushtron presion të përkohshëm mbi nervat respektivë dhe mban peng një pjesë të trupit. Që prej...

Konsumoni 1-muaj këtë Mëngjes dhe digjni Urgjentisht Yndyrën e Belit Tuaj

Shkencëtarët rekomandojë që njerëzit të cilët kanë shtresa të yndyrës rreth belit duhet të tentojnë t’i largojnë kilogramët, ndërsa ata që kanë probleme me zemër duhet të jenë shumë...

Shurupi i Trëndafilit – Shije, Aromë dhe Vlera të Mrekullueshme

Për shumë shqiptarë shurupi i trëndafilit zgjon ndjesinë e nostalgjisë për kohët e dikurshme, kur ishte një ndër pijet më të veçanta që zonjat e shtëpisë përgatisnin kur trëndafilat...

Rëra e Velipojës dhe jodi shërues i tiroideve dhe reumatizmave…

Në mbi 14 kilometër plazh në Velipojë, ajo që të tërheq vëmendjen është, përceç detit shumë të pastër, ajrit me oksigjen kurativ, ose ozonit O3 dhe natyrës mbresëlënëse, njerzve...

E pabesueshme! Publikohet videoja se si përhapet koronavirusi dhe kujdesi që duhet të tregojmë...

Koronavirusi është kthyer në një alarm botëror, nga i cili nuk ka shpëtuar as vendi jonë, duke qenë se deri më tani janë konfirmuar 6 persona të prekur nga...

Nuk ka njeri qe nuk e ka pare kete cipe te bardhe tek veza?...

Vezët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të ekzistojnë dhe futen në familjen e ushqimeve të quajtura “superfood”, për shkak të vlerave që kanë.   Sidoqoftë, jo të...

Ushqimet më të shendetshme për mëngjes

1- Vezët na japin proteina, të cilat janë shumë të nevojshme për kë mban dietë. Krahasuar me karbohidratet dhe yndyrën, proteinat ju mbajnë të ngopur më gjatë. Plus që...

Te fundit

Harrojeni furtunën! Pushuesve të muajit gusht u buzëqesh fati, dita e premte rikthen diellin...

Ditët në vijim premtojnë temperature të larta dhe ritkhim të motit me diell. Meteorologia Adiola Bani nga Meteoalb, ka deklaruar se nga dita e...

Veseli i ‘Big Brother” akuzon Vera Grabockën: Fitova “Dance with me”, lekët s’i mora...

Ish banori i ‘Big Brother’, Vesel Kurtishaj u bë pjesë e spektaklit “Dance with me”, ku fitoi vendin e parë si çift me këngëtaren...

Avokati rrëfen bisedën e pazakontë me kamarierin: Për çdo të prekur me Covid, shteti...

Avokati Arianit Koci, ka treguar një bisedë me një kamarier i cili tregon dicka ndryshe. Ja dhe postimi i plot i tij.Krejt është politikë kjo...