Shenjat Paralajmëruese Të Diabetit Që Çdo Burrë Duhet Të Dijë

Diabeti zë vendin e shtatë në listën e sëmundjeve më vdekjeprurëse në botë. Përqindja e diabetit në Shqipëri në popullatën e rritur është 1.9% sipas Institutit të Shëndetit Publik....

Hani djathe te bardhe? Ja se cfare thuhet per te

A e rrit kolesterolin e keq në gja.k djathi? Studimet e fundit të publikuara në revista prestigjioze ndërkombëtare vënë në pikëpyetje lidhjen midis produkteve të qumështit dhe një rritje...

A ju ka bere dhe juve pershtypje perse disa njerez kane nje vrime te...

Një përqindje shumë e vogël e njerëzve lindin me vrima të vogla, paksa të dukshme mbi veshët e tyre.   Sinusi preaurikular është, teknikisht, një defekt trashëgimie e trashëguar që u...

Vuani nga diabeti? Provoni kurën me çikore…

Çikorja është nga bimët e egra më të dashura për konsumatorët dhe më të mirat për shëndetin e tyre. Kjo bimë që rritet kudo dhe çel lule të bukura...

Receta sekrete për humbje të peshës: Humbni 2 kilogramë brenda 2 ditëve!

Majdanozi kryesisht përdoret në kuzhinë dhe thjesht preferojmë ta shtojmë në supa e në sallata. Majdanozin mund ta konsumojmë thuajse çdo ditë, por në sasi të vogla Megjithatë, ekspertët kanë bërë...

Nese keni keto 10 shenja ju duhet te konsumoni menjehere vitamine C

Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme për të mbajtur trupin shëndetshëm dhe që të funksionojë siç duhet. Ju duhet të merrni sasinë e duhur të saj çdo ditë, sepse,...

Ilaçi natyral me hudhër, uthull molle dhe mjaltë

Kombinimi i hudhrës, mjaltit dhe uthullës së mollës është jashtëzakonisht efektiv për probleme të shumta shëndetësore dhe sëmundje të ndryshme. Ky ilaç natyral përdoret për trajtimin e ftohjes, infeksioneve, tensionit...

Qumeshti i dhise nuk eshte si gjithe te tjeret, shikoni se cfare te vecante...

Qumështi i dhisë cilësohet si një ndër llojet më të shëndetshme të qumështit. Struktura e tij është shumë e ngjashme me atë të nënës.Përmban vitamina B1, B2, B6 dhe...

Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit...

Tiroidet, Shenjat Dalluese Dhe Gjithçka Që Duhet Të Dini

Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet nëpërmjet hormoneve. Tiroidja shfrytëzon jodin...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Ju kujtohet Van Dami? Ja kush eshte shqiptari qe ndeshet me te (Video)

Peter Malota lindi në Malësinë e Madhe më 28 gusht 1958. Ai është më tepër i njohur për publikun amerikan nëpërmjet tre interpretimeve të...

Ja si duhet t’i hash makaronat që të dobësohesh

Makaronat mund të jenë të mira për belin tënd.   Një studim mbi dietën e më shumë se 23,000 njerëzve ka zbuluar që konsumimi i moderuar...

“Fëmijët janë bekime”/ Elisa Spiropali zbulon gjininë e fëmijës

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin Ftesë në 5, ka zbuluar gjininë e fëmijës së dytë.   Pas vajzës, Nalta, Elisa...