Receta sekrete për humbje të peshës: Humbni 2 kilogramë brenda 2 ditëve!

Majdanozi kryesisht përdoret në kuzhinë dhe thjesht preferojmë ta shtojmë në supa e në sallata. Majdanozin mund ta konsumojmë thuajse çdo ditë, por në sasi të vogla Megjithatë, ekspertët kanë bërë...

Nese keni keto 10 shenja ju duhet te konsumoni menjehere vitamine C

Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme për të mbajtur trupin shëndetshëm dhe që të funksionojë siç duhet. Ju duhet të merrni sasinë e duhur të saj çdo ditë, sepse,...

Ilaçi natyral me hudhër, uthull molle dhe mjaltë

Kombinimi i hudhrës, mjaltit dhe uthullës së mollës është jashtëzakonisht efektiv për probleme të shumta shëndetësore dhe sëmundje të ndryshme. Ky ilaç natyral përdoret për trajtimin e ftohjes, infeksioneve, tensionit...

Qumeshti i dhise nuk eshte si gjithe te tjeret, shikoni se cfare te vecante...

Qumështi i dhisë cilësohet si një ndër llojet më të shëndetshme të qumështit. Struktura e tij është shumë e ngjashme me atë të nënës.Përmban vitamina B1, B2, B6 dhe...

Konsumoni kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit...

Tiroidet, Shenjat Dalluese Dhe Gjithçka Që Duhet Të Dini

Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet nëpërmjet hormoneve. Tiroidja shfrytëzon jodin...

Pak vemendje : Gjuha behet ngjyre e bardhe, goja thahet? Ja se cfare fshihet...

Kur gjuha juaj eshte e thatë, ju mendoni se nuk ka ndonjë problem. Por kur shikoni se ka mungesë pështyme, kjo simptome quhet kserostomia.   Kjo është një simptomë e zakonshme...

Që zemra të punojë si ora: Kjo pije natyrale e vjetër 800 vjet shëron...

Nga kjo erëz e cila përdoret çdo ditë në kuzhinë mund ta bëni pijen magjike për zemër sipas recetës së murgeshës Hildegard von Bingen   Majdanozi ka përfitime për organizmin dhe...

Roli dhe vlerat më të mira të hideve për trup të shëndetshëm!!!

Hidet janë kultivuar në tokë prej më shumë se 4000 vitesh. Hidet janë të pasura me një sërë vitaminash, mineralesh por edhe antioksidantësh. Në variantin e tyre të thatë, hidet...

Hidhini ilaçet/ Mjeku i njohur zbulon kurën me shalqi dhe atë të mustaqeve të...

Mënyra jonë e të ushqyerit ndikon drejtpërdrejtë në shëndetin tonë. Një ndër sëmundjet që varet nga mënyra se si ne ushqehemi është edhe ajo e veshkave, e cila kohët...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Sa gishta jane ne foto? A e gjeni dot? 95 perqind e njerëve gabojne

Shikojeni foton e plote me poshte. Ky eshte nje nga kuicet argetuese i cili ne pamje te pare duket i thjeshte por pjesa me...

Pas ndarjes nga Roberti, Nora flet për herë të parë për lidhjen e re

Edhe pse kanë kaluar dy muaj që nga deklarata e ndarjes së Robertit dhe Norës, dyshja vazhdon të mbetet shumë e komentuar. Deri më...

RAMA MBLEDH GRUPIN E PS-SË, NË FOKUS REFORMA ZGJEDHORE

Kryeministri Edi Rama po zhvillon mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste prej orës 08:30 të mëngjesit.   Në mbledhje po diskutohet për projektligjet që do të...