Shpëton nga kthetrat e koronavirusit foshnja 4 muajshe nga Maqedonia!

Një lajm i mirë raportohet nga Maqedonia e Veriut. E ditur bëhet se foshnja katër muajshe që u infektua me koronavirus është shëruar. Edhe nëna e foshnjes 4 muajshe është...

“Lu ftove deri në momentin e fundit” – fjalët prekëse të bashkëshortit së 40...

Sot në orët e para të mëngjesit ka vdekur një grua shtatzënë e cila ishte e shtrirë në Kilinikën Infektive në QKUK. 40 vjeçarja V.P. me vendbanim në Gjakovë ishte...

Ndërron jetë gruaja 41 vjeçare e infektuar me virus, ishte në pritje të lindjes...

Një grua shtatzënë e prekur nga Covid-19 që ishte e shtruar në Klinikën Infektive ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka konfirmuar Klinika Infektive.   “Klinika Infektive e QKUK-së...

Ministria e Shëndetësisë ndryshon sërish orarin e lëvizjes për qytetarët e…

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar orarin e ri të qarkullimit të qytetarëve, në kuadër të masave nga koronavirusi. Mësohet se ky orar i ri do të jetë i...

Martesë në kohë koronavirusi, çifti i ri bën xhiro me motor nëpër qytet

Një çift ka zgjedhur një mënyrë të pazakontë për t’u martuar në kohë pandemie.   Kështu me motoçikletë, çifti nga Prishtina vendosi që të bëjë xhiro të shtunën, meqë planet për...

Policia greke gjobit 12 punëtorë shqiptarë të nisur për në atdhe, kishin thyer rregullat…

Policia greke ka gjobitur 12 punëtorë shqiptarë që po ktheheshin në vendin e tyre, pasi kishin punuar në ishullin Mikonos.   Gazetta greke njoftuan se ata kishin thyer rregullat e ndalim...

Hyjnë në fuqi masat e reja, maska bëhet e detyrueshme

Nga dita e sotme kanë hyrë në fuqi masat e reja për lëvizjen e qytetarëve në Kosovë ku ajo që bie në sy është detyrimi për të vendosur maskë...

Infektohen me COVID-19, 24 dasmorë

Në një kohë ku tubime, festa, grumbullime njerëzish, varrimet dhe dasma janë të ndaluara si pjesë e masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, në veri të Kosovës, vetëm...

‘Ngrije atë tra’/ Vuçiç la të kalonin kamionët nga Kosova, Rama e falenderon serbisht:...

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar sërish në serbisht presidentin Aleksandër Vuçiç, pasi kamionat nga Kosova të bllokuar në kufi u lanë të kalonin. Në reagimin e tij, Rama shkruan se...

Mali i Zi zbulon publikisht identitetin dhe adresat e të infektuarve

Mali i Zi ka publikuar të dhënat e plota të pacientëve me koronavirus në faqet e saj zyrtare. Po ashtu, qeveria po përditëson vazhdimisht në mënyrë publike të dhënat...

Te fundit

“Burrat me 4-5 dashnore…”, deklaratë befasuese e politikanit: Janë të favorizuar, të dashurat përkthehen...

Ka habitur me deklaratën e tij një sanator italian gjatë një debati mbi numrin e femrave të përzgjedhura me atë të meshkujve. Roberto Calderoli është...

Tjetër deputet preket nga korónavirusi, shtrohet në spítal

Një tjetër deputet është konfirmuar pozitiv me Covid-19 në Kosovë. Arben Shala vjen nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ndodhet në Spital...

E shtypi autobusi, thanë se vdíq nga Còvid/ Qeveria del “bllof” me shifrat, si...

Qeveria britanike nuk ka arritur ti numërojë siç duhet shifrat e korònavirusit ose ka vendosur ta shfrytëzojë situatën. Nuk dihet cila është e vërteta e...