Ndërron jetë gruaja 41 vjeçare e infektuar me virus, ishte në pritje të lindjes...

Një grua shtatzënë e prekur nga Covid-19 që ishte e shtruar në Klinikën Infektive ka humbur jetën mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka konfirmuar Klinika Infektive.   “Klinika Infektive e QKUK-së...

Ministria e Shëndetësisë ndryshon sërish orarin e lëvizjes për qytetarët e…

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar orarin e ri të qarkullimit të qytetarëve, në kuadër të masave nga koronavirusi. Mësohet se ky orar i ri do të jetë i...

Martesë në kohë koronavirusi, çifti i ri bën xhiro me motor nëpër qytet

Një çift ka zgjedhur një mënyrë të pazakontë për t’u martuar në kohë pandemie.   Kështu me motoçikletë, çifti nga Prishtina vendosi që të bëjë xhiro të shtunën, meqë planet për...

Policia greke gjobit 12 punëtorë shqiptarë të nisur për në atdhe, kishin thyer rregullat…

Policia greke ka gjobitur 12 punëtorë shqiptarë që po ktheheshin në vendin e tyre, pasi kishin punuar në ishullin Mikonos.   Gazetta greke njoftuan se ata kishin thyer rregullat e ndalim...

Hyjnë në fuqi masat e reja, maska bëhet e detyrueshme

Nga dita e sotme kanë hyrë në fuqi masat e reja për lëvizjen e qytetarëve në Kosovë ku ajo që bie në sy është detyrimi për të vendosur maskë...

Infektohen me COVID-19, 24 dasmorë

Në një kohë ku tubime, festa, grumbullime njerëzish, varrimet dhe dasma janë të ndaluara si pjesë e masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, në veri të Kosovës, vetëm...

‘Ngrije atë tra’/ Vuçiç la të kalonin kamionët nga Kosova, Rama e falenderon serbisht:...

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar sërish në serbisht presidentin Aleksandër Vuçiç, pasi kamionat nga Kosova të bllokuar në kufi u lanë të kalonin. Në reagimin e tij, Rama shkruan se...

Mali i Zi zbulon publikisht identitetin dhe adresat e të infektuarve

Mali i Zi ka publikuar të dhënat e plota të pacientëve me koronavirus në faqet e saj zyrtare. Po ashtu, qeveria po përditëson vazhdimisht në mënyrë publike të dhënat...

Parlamenti rrëzon qeverinë me mocion mosbesimi…

Parlamenti i Kosovës, pas një seance të gjatë, ka rrëzuar sot qeverinë Kurti. Me 117 deputetë në sallë, 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim, kjo qeveri e...

Flet 32 vjeçari shqiptar i prekur nga koronavirusi, tregon simptomat e para!

Katër persona rezultuan pozitiv nga testet e kryera së fundi për COVID-19 edhe në Kosovë. Një nga 28 qytetarët kosovarë të prekur nga koronavirusi është edhe 32 vjeçari nga komuna...

Te fundit

Zotëria në foto është politikan, vogëlushja këngëtare e njohur shqiptare. A i njihni?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, është kthyer për të shfletuar albumet e fotografive. Kështu ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia, ku në...

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë do të ndodhë me lidhjen tënde të dashurisë

Je kurioze të dish si do t’i kesh punët në aspektin sentimental? Ke kaluar një histori të trishtë, ke mbyllur një kapitull të vështirë me...

Historia e trishtë e gruas: Pas 5 vitesh burri vendosi të jetonte me dikë...

Jeta duket se nuk ka qenë aspak e lehtë për të, por Edlira, nëna e një djali, duket se ja ka dalë. Ajo ka rrëfyer...