Era e fortë rëzon helikopterin e Ministrisë së Brendshme me 5 pjesëtarë në bord

Një helikopter i Ministrisë së Punëve të Brendshme sot është rrēzuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit. Siç bëhet e ditur nga informacionet e para ka vetëm një person me...

Muzika shqiptare në zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

Një lajm i rëndë raportohet nga Kosova. E ditur bëhet se është ndarë nga jeta këngëtarja e njohur, Shahindere Bërlajolli Stafai. Këtë lajm e dha këngëtarja, Besiana Mehmeti me anë...

“Pjeshkat nuk presin”, grekët kërkojnë 7 mijë punëtorë shqiptarë: Garantojmë testet dhe transportin me...

Prodhuesit grekë kanë bërë thirrje për hyrjen e 7 mijë punëtorëve shqiptarë në vendin e tyre, pasi pemët e qershive dhe pjeshkëve nuk presin. Ata thonë se në fillim të...

LAJMI I MIRË – Mali i Zi tre ditë pa asnjë rast pozitiv me...

Instituti i Shëndetin Publik ka njoftuar të mërkurën, se brenda 24 orëve janë analizuar 137 mostra nga të cilat nuk ka raste të reja të infektuara me korona virus....

Greqia ligj për punëtorët sezonalë nga Shqipëria, ministri: Brenda javës…

Parlamenti në Greqi pritet të miratojë një projektligj që parashikon të japë zgjidhje për çështjen e punëtorëve sezonalë që shkojnë çdo vit në vendin fqinj nga Shqipëria. Lajmi bëhet i...

Fermerët grekë nisin një letër qeverisë na duhen urgjent punetore nga Shqiperia per vjeljen...

Fermeret greke po kerkojne 7 mije punetore shqiptare per te vjelur frutat dhe perimet e tyre.   Per kete arsye ata i kane bere apel qeverise greke te hape menjehere kufijte...

Po ndihmonte të varfërit gjatë orës policore, arrestohet humoristi shqiptar

Humoristi i njohur shqiptar Hazbi Therra, është arrestuar nga policia në qytetin e Shkupit. Aktori i humorit u arrestua nga policia gjatë orës policore, teksa ishte duke ndihmuar njerëzit...

E fundit! “Je e vdèkur”, kèrcënohet me jetë këngëtarja dhe deputetja shqiptare

Përveçse është një këngëtare e njohur, Eliza Hoxha, është gjithashtu edhe deputete e PDK-së. Së fundmi duket se Hoxha është kèrcënuar me vdèkje përmes rrjeteve sociale.   “Eliza Hoxha je e...

Në ditën e parë të Ramazanit, i falet gjaku familjes së personit që aks...

Një aks ident i ndodhur me datën 10 prill i kishte marrë jetën të riut Debatik Huruglica nga Gjilani. Ai teksa po ngiste motorin e tij, ishte përplasur për...

Pastruesja e bashkisë gjen çantën me 19,000 euro

Një pastruese që punonte për bashkinë e Athinës gjeti një çantë që përmbante 19,000 euro dhe ia dorëzoi Policisë. Këtë fakt e zbuloi kryetari i bashkisë së Athinës, Kostas...

Te fundit

Nga Rudina Dembacaj tek presidenti Meta, 13 VIP-at shqiptarë që humbën peshë në mënyrë...

Transformimet e personazheve VIP janë një nga temat më të komentuara në media. Të shumtë kanë qenë këngëtarët, moderatorët dhe politikanët të cilët dikur...

Do sigurojë 2 makina me 20 milionë/ Rama ‘shpërblen’ Tomin, besnikun e tij që...

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), ka nisur nga tenderimet e ndryshme dhe shpenzimet operative, pavarësisht se vendi është në gjendje të Fatkeqësisë...

“Mrekulli”/ 32 ditë në gjendje kome, foshnja e infektuar me koronavirus fiton betejën!

Një “mrekulli” mund të konsiderohet beteja e fituar e një djali pesëmuajsh në Brazil, i cili kaloi plot 32 ditë në gjendje kome teksa...