Njihuni me oficeren e parë shqiptare në ushtrinë e Zvicrës

Erleta Shala, është emri i vajzës shqiptare nga Kosova, e cila ka kthyer tabu në Zvicër. Familja e saj emigroi drejt Zvicrës, kur ajo ishte vetëm 9 muajshe. Ajo është...

Deputeti çudit gjithë Parlamentin, nxjerr një palë brekë rozë dhe tenton t’ia japë ministres...

Në Kuvendin e Serbisë ka ndodhur një incident i paprecedentë. Deputetët e Partisë Radikale Serbe kanë debatuar ashpër me ministrat dhe në fund ka nxjerrë një palë brekë, duke...

3 mijë euro rrogë për të rinjtë që lënë emigrimin e vijnë në atdhe

Qeveria greke ka bërë publike një nismë të re për kthimin e të rinjve në vend. Mediat e huaja bëjnë me dije se qeveria e Greqisë, po mendon një...

Në mes tyre edhe flamuri shqiptar, nacionalistët malazezë protestë kundër serbëve (VIDEO)

Nacionalistët malazezë kanë organizuar një protestë këtë të mërkurë, në mbrojtje të shtetësisë të Malit të Zi. Ata kanë protestuar kundër serbëve që jetojnë në këtë shtet, të cilët...

Deputetja seksi themelon partinë e vet, ja programi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, njoftoi se ka themeluar partinë e re të cilën tashmë e ka edhe regjistruar e që quhet Unioni Social Demokratik (SDU).   Balje tha...

Vazhdon shpërthimi i gomave në autostradën e Nishit, në gozhda figuron flamuri i Serbisë

Shpërthimi i gomave po vazhdon në autostradën e Nishit, gozhdat e nxjerra nga gomat kanë flamurin e Serbisë, shkruan Gazeta Metro Bashkatdhetarët tanë gjatë këtyre ditëve përderisa po kthehen në...

Qytetari bëhet “sheik” me një biletë lotarie, ja kush ishin numrat me fat

Viti 2020 ka qënë fatlum për një lojtar të lotarisë kombëtare në Greqi. Fituesi, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka fituar plot 9.2 milionë euro në ditën...

Gruaja e ministrit shqiptar tund tufën me para gjatë ndërrimit të viteve (Video)

Gruaja e ministrit shqiptar të Mjedisit në Kosovë, Fatmir Matoshi është filmuar duke festuar ndërrimin e viteve me një tufë parash në dorë. Video po bën xhirron e rrjetit teksa...

“Po shkoj në tualet…”/ U zhdúk pa nam e nishan për dy ditë, gjendet...

Gjendet Erisa Zagori, 15 vjeçarja që u zhdúk prej datës 1 janar 2020. Familjarët bënë me dije për mediat e Kosoës se vajza ishte gjetur në një prej rrugëve...

PREKËSE/ Nëna vdés pak minuta pas të birit në Drenicë, s’duroi dot dhimbjen dhe...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë, ku Miradie dhe Luan Alushani kanë ndërruar jetë. Luan Alushani, babai i 4 fëmijëve, vuante prej vitesh nga probleme...

Te fundit

Rudina Dembacaj cudit komentuesit, e lidhur me Mark Frrokun por dyshohet se dhurata eshte...

Rudina Dembacaj eshte nga personazhet me te perfolur ne 2019 dhe vazhdon qe fotot e saj te jene ende shume epike nga komente te...

‘Rama ik’, kush i prishi ceremoninë dhe nervozoi kryeministrin

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Fakultetit të Mjekësisë. Ai mbajti fjalën i pari në këtë ceremoni, duke...

Dëbora zbardh juglindjen e vendit, shfaqen vështirësitë e para

Qyteti i Korçës dhe rrethinat janë zbardhur nga dëbora. Në zonat malore trashësia e dëborës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që...