U zhduk nga Greqia, 14-vjeçarja gjendet në Shqipëri

Një adoleshente në Greqi që ishte shpallur e humbur që prej ditës së enjte 5 Dhjetor, është gjetur në Shqipëri. 14-vjeçarja Maria D. që banon në Athinë, kishte humbur...

Gjendet i vdekur në banesë ish-prokurori shqiptar

Ish-prokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Agron Matjani, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren mëngjesin e sotëm rreth orës 9:30.   I kontaktuar nga KosovaPress, zëdhënësi i...

Solidaritet për të prekurit nga tërmeti/ Televizioni grek maratonë transmetimi për mbledhjen e fondeve

Kanali shtetëror grek “ERT” ka organizuar një maratonë televizive për shqiptarët pas tërmetitë të fuqishëm të 26 nëntorit   Ndërkohë bëhet me dije se mbledhja e eurove në ndihmë të shqiptarëve...

Greqia ka lajmeruar se do te mbylle pergjithmone dyert per emigrantet…

Kryeqyteti i Greqise ka lajmeruar kete te premte zyrtarisht se po ben nje perpjekje te madhe per te shtuar rojet e kufirit per te ‘mbyllur dyert’ e atyre emigrate...

DY VIKTIMA NGA MOTI I KEQ NË …

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq që ka përfshirë territorin e Greqisë. Siç raportojnë mediat greke në Athinë shkollat do të qëndrojnë të mbyllura edhe...

Në shenjë proteste kundër Vuçiç, kosovarja e nis fjalimin në gjuhën shqipe në Novi...

Në Novi Sad të Serbisë, të premten ka nisur konferenca vjetore Regional Youth Form, ngjarje kjo që do të zgjas deri më 24 të këtij muaji.   Ky forum vjetor që...

Pak ditë para 28 nëntorit, 300 flamuj kuq e zi stolisin rrugën drejt Serbisë

Një grup vullnetarësh, kanë vendosur 300 flamuj kuq e zi nga Podujeva në drejtim të fshatrave që çojnë në Merdare, pak ditë para festës së 28 Nëntorit. Këtë herë, përveç...

FOTO/ Stuhi e reshje të dendura dhe përmbytet, në këtë zonë shpallet gjendja e...

Stuhi dhe shira të dendur kanë përmbytur vendin tonë fqinj, Greqinë. Si rrjedhojë e vërshimeve, janë përmbytur zona të tëra si Halkidiki, Kavala, Thaso.   Situata paraqitet kritike. Dëmet janë të...

Dalin sms e prokurores, dërguar gjykatësve: Do t’ju shkund nga brekët

Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë...

Gjendet e pajetë në banesë artistja shqiptare

Një regjisore shqiptare është gjetur e vdekur në rrethana të paqarta në Prishtinë, Kosovë. Bëhet fjalë për Arzana Krajën, e cila është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe...

Te fundit

Tuna ndahet nga Patrisi? Ja gjesti i këngëtares

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar. Çifti prej vitesh ka tërhequr vëmendjen e medias për historinë e...

Sinoptikanët, surpiza priten nga moti në pesë ditët e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motet për pesë ditët e javës së ardhshme, duke theksuar se reshjet e shiut dhe të dëborës...

Vijon “telenovela” e Eurovizionit, Era Rusi tregon pse u zgjënjye nga hilet e festivalit

Pakënaqësitë e Festivalit të Këngës janë kaq të mëdha, saqë vijojnë edhe sot e kësaj dite, ndonëse ka kaluar gati 1 muaj nga finalja.   Së...