Basha tregon në Shkodër ‘burimin’ se ku i merr informacionet për deputetët e Ramës!

Gjatë fjalës së tij me të rinjtë në Shkodër, kreu i PD-së, Lulzim Basha është ngacmuar edhe se ku i gjen informacionet për kriminelët që Rama vesh me pushtet.   Në...

Bushati vendos me shpatulla mbas murit Ramën…

Opozita thotë se do të ketë shumë shpejt zgjedhje parlamentare dhe lokale. Kurse kryeministri Edi Rama thotë se PS po riorganizohet për zgjedhjet e vitit 2021.   Madje ai u ankua...

Bushati: Modeli ynë në Shkodër dështoi

Ditmir Bushati ka pranuar që PS ka gabuar në Shkodër jo vetëm me kandidatin por me modelin. Për këtë ai ka kërkuar publikisht ndjesë. Në një intervistë për A2CNN, ish-ministri...

Basha: Kur të bëhem kryeministër 1200 euro do paguhen mjekët dhe 700 infermierët

Lulzim Basha premton se kur të bëhet kryeministër, rroga bazë e mjekëve dhe infermierëve do të jetë në shifrat 1200 dhe 700 euro.   Në takimin me të rinjtë e Shkodrës,...

Lulzim Basha: Se kur nuk e di por do kemi zgjedhje të parakohshme

Nga Shkodra, kreu i PD, Lulzim Basha tha se shumë shpejt do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale.   Basha: Asnjë bashki nuk ka kryetar. E vetmja situatë ligjshmëri...

Basha në Korçë me sloganet e Enver Hoxhës: Si është rinia sot, do të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të turit të tij me të rinjtë, është ndalur sot në qytetin e Korçës.   Pasi i vodhi fillimisht idenë dhe sloganin “Nismës...

“Kush e pengoi Ramën t’i nxjerrë ujët e zi Dakos, Roshit e Doshit” Bardhi...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Bardhi, i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama pas deklaratave të këtij të fundit se do i nxirrte ujin e zi organizatave kriminale si dhe prokurorëve...

Zbulohet mashtrimi i PD, Gjykata la në fuqi dy gjobat e Bashkisë së Tiranës

Partia Demokratike shpërndau sot me shpejtësi lajmin në media se Gjykata Administrative i ka shfuqizuar të gjitha gjobat e Bashkisë së Tiranës në lidhje me protestat e saj të...

“Bjerini se nuk ka mbështetjen tonë” Juristi zbulon mesazhet e koduara të Ramës dhe...

Juristi i njohur, i cili njëkohësisht edhe dhe Sekretar për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka folur sot në lidhje me ngjarjen e rëndë të disa ditëve më...

Emërimet në Shkodër, deputetja Mesi: Janë kthyer në tender…

“Nuk ka më vendosje drejtuesish kush paguan çmimin më të lartë”, kështu është shprehur deputetja socialiste, Senida Mesi. Teksa sqaron akuzat e bëra ndaj saj nga Paulin Sterkaj e Tom...

Te fundit

Meri Shehu bën parashikimin për muajin gusht, disa shenja pretendime për famë dhe mart

DASHI Duhet te rigjeni forcen per t’u çliruar psikologjikisht dhe te jeni ne nje pune me ne grup per te arritur qellime me te larta...

Si ta kuptoni që pesha juaj ka lidhje me hormonet dhe si ta humbni...

Ka shumë arsye pse shtoni peshë dhe një prej tyre janë hormonet. Ka disa shenja që ju japin indikacione se shtimi në peshë vjen...

7 të vdèkur gjatë 24 orëve të fundit, “boom” rastesh të reja në …

Shtatë vdèkje nga korònavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit dhe 250 persona kanë rezultuar pozitivë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...