“Dielli do të lindë sërish”/ Shehi i përvishet Ramës: Ka lindur edhe kur u...

“Si tua shpjegoj unë francezëve që Shqipëria është vendi i dytë i dytë për azilantë, ndërkohë që ne u kemi liberalizuar vizat”. Kështu deklaroi presidenti francez, Emmanuel Macron, teksa komentoi...

Merkel: Dëshpëruese, iu kthye shpina Shqipërisë dhe Maqedonisë

Kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu keqardhje për vendimin negativ të dalë nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për anëtarësim për Shqipërinë dhe...

Të gjithë kundër Macron: “Plani B” i Gjermanisë, negociatat në dhjetor

Qëndrimi refuzues i Emmanuel Macron për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut po e izolon gjithnjë e më shumë presidentin francez. Pas socialistëve edhe grupimet e...

OPINION/ Zaev i Shkupit dha dorëheqjen pas refuzimit të negociatave, po Rama i Tiranës…?!

Vetëm pak minuta pasi u mësua se 28 vendet antare të BE-së nuk arritën konsensus për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut, kryeministri i këtij vendi, Zoran Zaev...

NUK HAPEN NEGOCIATAT, MEDIAT: KRYEMINISTRI MAQEDONAS JEP DORËHEQJEN

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Kjo është ajo qe mediat kane mesuar nga burimet diplomatike evropiane në samitin e BE-së, ku shtetet anëtare nuk kanë arritur një...

Harrojeni Rudina Hajdarin, kjo është deputetja e re që la nam me shqiptimin e...

Më shumë se si tempulli i ligjvënies, për fatin tonë të keq, parlamenti është shndërruar në një argëtim. Sidomos pasi Partia Demokratike dhe LSI lanë mandatet, në vend të...

Bushati-Ramës: S’gënjehet burri me një palë atlete, s’ke lënë legen pa i dhënë miliona…

Edhe pse ende jo zyrtare, duket se Europa nuk do të pranojë që të hapë negociatat për Shqipërinë. Ka qënë Franca ajo që nuk ka ndryshuar qëndrim, duke u shprehur...

Monika Kryemadhi rrëfen mëkatet

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “aktualitet” në Fax News, u pyet nëse është penduar për ndonjë vendim politik që ka marrë. Kryemadhi tregoi se dy nga...

13 tetori/ Qytetarët tallen me Ilir Metën: Sikur kishte zgjedhje sot, apo s’të eci

Pas çdekretimit antikushtetues të 30 qershorit Ilir Meta kishte dekretuar një datë tjetër zgjedhjesh që është pikërisht 13 tetori, dita e sotme. Siç duket sot është një ditë e...

Europa na e ka borxh! E thotë Keti Bazhdari

Ilirya, Iliryan empire! Iliric or Albanian language! Nga Epiri deri afer Triestes flitej ajo gjuhe qe flasin sot shqiptaret. Autoktone, indoeuropiane. Gjuhe e mbrojtur me pene e gjak! Mbetjet...

Te fundit

Pse kolliteshin malësorët, kur këmbeheshin natën me të tjerë dhe në vende ku kishte...

Studiuesit Zyhdi Dervishi, përmes “Lente të ndërveprimit simbolik” zbardh sjelljen e malësorëve dhe kodet e tyre të komunikimit në kushte dhe rrethana të ndryshme. Umberto...

Aksident me pasojë vdekje në Shkodër, mjeti përp las dy këmbësorë në trotuar

Një aksi dent i rëndë rrugor ka ndodhur në Shkodër. Mësohet se rreth orës 17:20, në rrugën Shkodër-Bardhaj, saktësisht në vendin e quajtur Ura e...

Horoskopi ditor, e martë 7 korrik 2020

Dashi Kjo e martë do të reflektojë ndonjë problem të vogël në dashuri, ku do të reflektoni lidhur me raportin tuaj. Kjo gjë vlen sidomos...