VOA Nëse ak uzat e PD qëndrojnë, për kujtesë nga viti 2010 deri në...

Kandidati socialist Valdrin Pjetri duket se nuk do ta gëzojë karrigen e kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, ku ai nuk është ulur ende. Dokumentat e publikuara nga Partia Demokratike...

Nëse qëndrojnë akuzat për Pjetrin, Shkodra hap krizën politike! Topi nga “penalltia” për Metën...

Një krizë e re politike po hapet me shpejtësi në kryeqendrën e Veriut. Nëse akuzat e Partisë Demokratike lidhur me dënimin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri...

Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën...

Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit. Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, pasi ka qenë drejtor në kohën e qeverisjes së...

Edi Rama braktis Valdrinin: Rrugët e PS-së dhe Pjetrit këtu ndahen

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas akuzave të Partisë Demokratike drejtuar kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pejtrin.   Rama shprehet se deri sa të zbardhet e...

Zëri i Amerikës: Kandidatët me probleme, faji i Edi Ramës

Teksa politika dhe mediat vazhdojnë të flasin për Valdrin Pjetrin, kandidatin e PS në Shkodër, i cili rezulton i dënuar në Itali, Zëri i Amerikës ka mundur të verifikojë...

Gurakuqi: Në Shkodër duhet të bëhen zgjedhje të reja bashkiake

Ish deputeti i PD-së Romeu Gurakuqi mendon se pas dokumenteve të publikuara nga partia më e madhe opozitare në vend, ku tregohet se kryebashkiaku iu ri i Shkodrës Valdrin...

Ademi e vendosur: ”Nuk dorëzohem”

Kryetarja ende në detyrë e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka rrëfyer në një intervistë se cili do të jetë hapi i radhës për të mos lejuar uzurpimin e...

Kryebashkiaku i ri i Shkodrës publikon dokumentin e ardhur nga Ministria e Drejtësisë Italiane:...

Kryebashkiaku i zgjedhur i Shkodrës Valdrin Pjetri ka reaguar pas akuzave të PD se është dë nuar për tra fik dro ge. Pjetri ka publikuar dokumente të Ministrisë së Drejtësisë...

Deputetët e PD-LSI që përfituan dieta pasi dorëzuan mandatet

Opozita shqiptare nuk ka hequr dorë nga privilegjet parlamentare edhe pas dorëzimit të mandateve të përfaqësimit në Kuvend. Deputetë të Partisë Demokratike, por sidomos të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë...

Valdrin Pjetri është i “dënuar”…!

Nga Altin Ketro Më 30 qershor të këtij viti u zhvilluan zgjedhjet vendore, në përfundim të të cilave, për shkak të mospjesëmarrjes së opozitës jashtëparlamentare, rezultuan fitues 61 kandidatët e...

Te fundit

Zotëria në foto është politikan, vogëlushja këngëtare e njohur shqiptare. A i njihni?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, është kthyer për të shfletuar albumet e fotografive. Kështu ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia, ku në...

Zgjidh një zemër dhe zbulo çfarë do të ndodhë me lidhjen tënde të dashurisë

Je kurioze të dish si do t’i kesh punët në aspektin sentimental? Ke kaluar një histori të trishtë, ke mbyllur një kapitull të vështirë me...

Historia e trishtë e gruas: Pas 5 vitesh burri vendosi të jetonte me dikë...

Jeta duket se nuk ka qenë aspak e lehtë për të, por Edlira, nëna e një djali, duket se ja ka dalë. Ajo ka rrëfyer...