DEPUTETI I RI I PARLAMENTIT SHQIPTAR ZOTOHET PËR MEDIAT GREKE: RAMA NUK DO SHKATËRROJË...

Ligoraq Karamelo, kandidati i PD në listat e Korçës ka pranuar të bëhet pjesë e parlamentit duke dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Deputeti nga Korça, ndërkaq ka dhënë një...

Pas deputeteve edhe Voltana Ademi gati te djege mandatin e saj si kryebashkiake

Kryetarja e bashkise Shkoder Voltana Ademi ka folur rreth propozimit te opozites per djegie mandatesh edhe nga kryebashkiaket. Ne intervisten e dhene ajo eshte shprehur e gatshme te djege...

Rama krahason veten me Cristianon: Shqipëria pa mua, si Juventusi pa CR7

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar mbrëmë në emisionin “Porta a Porta” në “Rai Uno”, ku ka folur për aktualitetin politik në Shqipëri. Kryeministri e krahasoi situatën politike me skuadrën...

Rama krahason veten me Cristianon: Shqipëria pa mua, si Juventusi pa CR7

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar mbrëmë në emisionin “Porta a Porta” në “Rai Uno”, ku ka folur për aktualitetin politik në Shqipëri. Kryeministri e krahasoi situatën politike me...

14 MARSI DITË FESTE, ZBULOHET KUR DO TË MBAHET SEANCA PARLAMENTARE E RADHËS

Zbulohet data kur do të mbahet seanca parlamentare e radhës. Mësohet se seanca do të mbahet më datë 13 mars, për shkak se e enjtja e Kuvendit me 14 mars...

FOTOT që s’u panë nga protesta

Fotot e mëposhtme tregojnë disa nga momentet që nuk u panë në protestën e sotme. Ashtu si edhe në protestat e mëparshme, Lulzim Basha edhe këtë herë, premtoi se Ramën...

DREJT MARRJES SË MANDATIT TË DEPUTETIT EDHE 6 KANDIDATË NGA PD DHE LSI

Ashtu siç pritej, të tjerë kandidatë nga listat e partive opozitare, kanë hedhur hapin e parë për të pranuar mandatin e deputetit, pas djegies së mandateve nga ana e...

PROTESTA E OPOZITËS, BASHA: SOVRANI LARGON QEVERINË

Opozita ka protestuar për tre orë me ardhë përpara Parlamentit në Tiranë. Pas tre orësh lideri i opozitës Lulzim Basha mbylli protestën. Kërkesa që kanë protestuesit është rrëzimit i qeverisë...

Basha: Edi Rama po kërkon azil politik

Kryedemokrati Lulzim Basha thotë se Edi Rama shkoi në Itali për të negociuar azilin e tij politik. Nga protesta e opozitës përpara Parlamentit, Basha tha se kryeministri ia ka...

BASHA: NESËR TË GJITHË NË PROTESTË PARA ASAMBLESË SË KRIMIT

Pas takimit me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, kreu i Partisë Demokratike k përsëritur sërish apelin për pjesëmarrje masive në protestën e nesërme para Parlamentit. I pyetur nëse do të...

Te fundit

Me këtë foto të 10 viteve më parë krah Gent Zenelaj dhe Jul Dedës,...

Aktori i njohur i humorit, Ermal Mamaqi është kthyer pas në kohë duke publikuar një foto krah kolegëve dhe miqve të tij, Julian Deda...

Nga deputet në milioner! Pas Lori Kafe, zbulohet biznesi i dytë i Ben Blushit...

Kush mendoi se Ben Blushi me largimin e tij nga politika, pas dështimit me LIBRA-n, do të dështonte edhe në biznes, ka menduar gabim....

“Nuk i shtoj dot asnjë fjalë, nuk i heq dot asnjë presje”, Artan Hoxha...

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregohet gjithmonë i kujdesshëm ndaj detajeve dhe nuk mund të anashkalonte sot pa uruar Kosovën në ditën e saj të...