Grida Duma shfaqet si super star në protestë, pas divorcit nga i shoqi

Mes protestuesve të sotëm të opozitës, ka qenë prezente edhe Grida Duma. Në mediat që sponsorizojnë Gridën, ajo shfaqet si një super star. Me sa duket, Grida e ka kaluar...

Kryemadhi: Këtu ka humbur çdo moral. Të përmbysim këtë qeveri që të vijmë ne

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste Monika Kryemadhi thotë se e ardhmja e vendit është përmbysja e qeverisë Rama Nga protestat tek Kuvendi Kryemadhi tha se shumica e të rinjve po ikin...

Dita e Berishës! (VIDEO)

Në të gjitha pro.testat kundër qeverisë, lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka qenë i heshtur. Nuk ka mbajtur fjalime politike, rrallë ka dhënë prononcime për gazetarët e...

Zbulohen kandidatët e PS-së për bashkitë dhe Shkodra…

Të shtunën Partia Socialiste do të mbledhë në Tiranë një Kongres Elektoral. Lapsi.al ka mësuar nga burime të brendshme të selisë rozë disa detaje nga ajo që pritet të...

Iu ngjit nga pas duke e përqafuar dhe prekur me duar, Majlinda Bregu reagon...

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu u komentua së tepërmi pak kohë më parë gjatë vizitës së delegacionit të BE në Shqipëri. Në rrjet u përhap...

Meta: Gati të dorëzoj mandatin, edhe jetën për vendin tim

Pas opozitës duket se dhe Presidenti Ilir Meta është gati të marrë një vendim ekstrem për të lënë mandatin. Nga Pogradeci ku ishte i pranishëm në fushatën e dhurimit të...

Habit Meta: Gati të lë mandatin, madje dhe jetën time si Salvador Allende për...

Presidenti Ilir Meta foli sot nga Pogradeci lidhur me krizën politike në vend. Ai tha se është gati të lërë mandatin folur dhe të sakrifikohet si Salvador Allende për...

Enada, pa i ‘thënë kush puna e mbarë’ bëhet deputete

Një tjetër kandidate nga listat e LSI ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, pasi kërkon të marrë mandatin e deputetit. Mësohet se kandidatja që kërkon mandatin e deputetit është...

Ilir Meta: Jam gati të dorëzoj mandatin e presidentit

residenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme ku shprehet se për zgjidhjen e krizës politike është gati të lëjë mandatin. Nga Pogradeci në kuadër të...

Kryemadhi: “Ne s’mendojmë kurrë për vehte, por për popullin. Pa LSI nuk ka Shqipëri”

Monika Kryemadhi shprehet se Lëvizja Socialiste për Integrim është një forcë politike që mendon vetëm për shqiptarët. Ajo akuzon kryeministrin Edi Rama se po grabit baxhot e djathit dhe se...

Te fundit

Të gjithë për një foto për Instagram, fusha piktoreske në Shqipëri që po “çm...

Më shumë se pesë milionë njerëz janë fiksuar me vendin më piktorest të momentit në Instagram. Fushat me livando janë kthyer në një atraksion...

Me rrobabanje dhe flokët pa rregulluar, kështu se keni parë kurrë Rudina Magjistarin

Me mbarimin e emisionit “Rudina” i cili u transmetua edhe gjatë korrikut, moderatorja shumë e dashur për publikun, Rudina Magjistari ka nisur pushimet. Rudina i...

Gjeti të gjitha përgjigjet e lojës, i riu shqiptar fiton 30 mijë euro në...

Një shqiptar ka fituar 30 mijë euro në një emision të njohur televiziv në Itali. Bëhet fjalë për një të ri, i cili quhet Xhino,...