“Në Shkodër ka pasur blerje votash”/ Braçe ia thotë copë Voltana Ademit

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka zbritur mëngjesin e sotëm në qytetin verior të Shkodrës. Vizita e tij ka qenë e befasishme për administratën e këtij qyteti, me qëllim për t’i pranë...

Mandati i dytë i Ramës është një “prapa-kthehu”

Themeluesi i gazetës “Liberale”, Henri Çili, ka deklaruar se mandati i dytë i kryeministrit Edi Rama, është një stopim në kursin reformist që Rama pati nisur pas 2013. I ftuar...

PD dhe LSI: Më 13 prill Edi Rama nuk shpëton!

-Lidershipi opozitar deklaron se nuk ka kthim në shtëpi për protestuesit e ditës së shtunë, pa rrëzuar kryeministrin. Ndërkohë policia e shtetit është vendosur në gjendje gatishmerie të lartë, kurse...

Rama: 100 qorra nga Kukësi s’më ndalojnë dot

Kryeministri Edi Rama ishte të premten në Kukës ku u prit me protesta nga opozita dhe përfundoi takimin para kohe. Për këtë incident një komentues në Facebook i shkruan se...

Kryetarja e LSI-së/Nuk kam qenë kurrë e varfër.

Kryeministri Edi Rama, në disa qytete ku ka zhvilluar turin e tij “Bashkia që Duam” e ka quajtur të “varfër” dhe “fallxhore” kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Në lidhje...

‘Nuk e pyeta Metën kur dogja mandatin’, Kryemadhi: Ja pse jam penduar

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi deklaroi se nuk është konsultuar me bashkëshortin e saj Ilir Metën, në lidhje me dje.gien e mandateve. Monika Kryemadhi: Secili ka mendimin e...

BUSHATI MUND TË JETË KRYEMINISTËR…?

Ish-deputetja e LSI-së Nora Malaj deklaroi mbrëmjen e djeshme në emisionin “360 Gradë” se krizën politike mund ta shpëtojë një qeveri tranzitore. Malaj propozoi ish-ministrin e Jashtëm Ditmir Bushatin si...

‘MË LUTEJ LULI, AMAN, AMAN’, RAMA IRONIZON KEQ

Kryeministri Edi Rama ironizoi opozitën gjatë takimit me qytetarët e Kukësit, teksa foli për zgjedhjet dhe për djegien e mandateve. Kryeministri deklaroi se mazhoranca nuk ka për detyrë të nxjerrë...

U perpoqen ta ndalojne hyrjen nga toka, Rama vjen nga “qielli”

Kryeministri Edi Rama shkon me helikopter në Kukës, pasi protestues të opozitës i bllokuan rrugën në hyrje të qytetit. Kreu i qeverisë zhvilloi një takim me mbështetës në qytetin verilindor,...

“Rama është vampir”/ Kryemadhi zbulon bisedën me një plakë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një lidhje direkte me gazetarin Ylli Rakipi në emisionin “Të Paekspozuari” e quajti kryeministrin Edi Rama vampir dhe gjakpirës të shqiptarëve. Kryemadhi gjatë bisedës...

Te fundit

Një shtëpiake si Georgina; Ronaldo paguan partneren 100 mijë euro në muaj!

Një histori përrallash është cilësuar lidhja e Georginas me futbollistin Christiano Ronaldo. Ajo një shitëse në një prej dyqaneve të Gucc-it në Spanjë, e...

Sjellja skandaloze ndaj gazetarit të Stop, shkarkohet nga detyra përmbaruesja

Pak ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi një pro blem pronësie mes dy vëllezërve në Lushnje. Pëllumb dhe Seit Zele ishin konf likuar për një...

Publikohet super hiti ‘Kujtimet’ nga këngëtarja Albora dhe Stresi

Ahtu siç kishtë njoftuar edhe më herët, këngëtarja e njohur Albora, ka sjellë këngën e saj më të re, dy ditë pas Shën Valentinit. “Kujtimet”,...