Video e plotë e debatit më të famshëm politik Nano-Berisha në “Opinion” në 2002

ARKIV/ Përballja mes Sali Berishës dhe Fatos Nanos në vitin 2002 në “Opinion” në Tv Klan është debati më i famshëm dhe më i ndjekur në vend, emision që...

Pasojat e funksionimit të një administrate shtetërore krejtësisht familjare

Një e ardhme e zymtë për shqiptarët prej vitesh është ravijëzuar. Aq sa tashmë jemi shpresëhumbur edhe për të ardhmen. Në horizont është mjaft i dukshëm vetëm niveli i varfërisë...

Basha: Të shpëtojmë Shqipërinë, se edhe vitin tjetër nuk na i hapin negociatat

a reaguar kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha për mos çeljen e bisedimeve të anëtarësimit mes Bashkimit Europian dhe Shqipërisë. Ja komenti i tij i shkurtër: Hapja e negociatave për Shqipërinë...

Çfarë tha Basha të enjten në parlament për Toyota-n me 5 milion euro që...

Sot Policia e Durrësit pas sinjalizimit të Interpol Italia sekuestroi në Portin e Durrësit në një kamion që importonte makina, një shumë prej 5 milion eurosh cash të fshehura në...

”Drekë tironsish me plonc”, Shehi: Rama të shkojë ta hajë te shtëpia e gruas

Rakia apo dhe ushqimi i deputetit Dashamir Shehi shpesh janë bërë temë debati në Kuvendin e Shqipërisë. I pari që e ka nisur ka qenë kryeminsitri Edi Rama dhe më...

Gafurr Mazrekun “Qytetar Nderi” ja kush votoi për Atentatorin e Azem Hajdarit

Shpallja e Gafurr Mazrekun “Qytetar Nderi” të Hasit, me motivacionin “Personalitet Intelektual, për kontributin e pashoq ne Pushtetin Vendor” gjeneroi akuza të ashpra nga opozita në drejtim të kryeministrit...

Rama TALLET me protestën e PD: Pashë nja 40 vetë me një deputet si...

Në një kohë kur kryeministri u prit me protesta nga një grup banorësh të Dibrës, ku i pranishëm ishte edhe deputeti i PD-së Xhemal Gjunkshi, me parrudha ‘Rama ik’, vjen...

“Politikanët bëjnë gjithmonë të njëjtën gjë; premtojnë një urë, edhe pse s’ka lumë”

10 thënie mbi politikën dhe politikanët Politika është arti i të kërkuarit të problemeve, gjetjes, bërjes së një diagnoze false dhe aplikimit më vonë të masave të gabuara. – Groucho...

PS SHKODRËR FESTON 27 VJETORIN E THEMELIMIT TË SAJ

Me dhjetra antare historik të kësaj force politike, eksponentë të sotëm, të rinj të PS bashkë me kupolën drejtuese marrin ojesë në festën që po zhvillohet në qendër të...

27 VJETORI I PS/ Mesazhi i Saimir Tahirit: Jeta më mësoi se ka momente...

Ish-kreu i PS-së së Tiranës, Saimir Tahiri, ka reaguar me rastin e 27-vjetorit të krijimit të Partisë Socialiste. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, mesazhi i Tahirit është...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Përgatituni për momente të zjarrta, ja kush do të jenë shenjat më me fat...

Ja cilat do jenë shenjat që do ‘puthen nga fati’ këtë fundjavë: PESHORJA Puthjet e tua kanë një fuqi hipnotizuese mbi ata që i marrin ato....

Kur kryeministrit Rama ishte me flokë të gjata

Memorie.al. sjell dëshminë e rrallë të skulptorit të njohur, Agim Rada, në emisionin e njohur RREFIM në Tv Scan, lidhur me miqësinë e hershme...

Pse nuk duhet t’i lini kurrë bebet të qajnë

Detyra e një foshnjeje është të qajë, thotë një proverb i lashtë. Për beben është mënyra kryesore për të komunikuar nevojat dhe dëshirat. Si...