LLOGARIDHËNIA, RAMA: PS SHKODËR DËSHTOI

Në mbledhjen e fundit të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste është paraqitur një dokument mbi zhvillimin e llogaridhënies publike të qeverisë, për hapjen e partisë dhe përqendrimin e vëmendjes...

AHMETAJ: NGA 1 JANARI NUK DO TË KETË MË KAZINO NË QYTET

Nga data 1 janar e vitit 2019 nëpër qytete nuk do të ketë më kazino elektronike. Këtë gjë e ka bërë të ditur në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë, Ministri...

Opozita e Bashës ka vdekur me çadrën. Në Lezhë do u japim familjeve me...

Sezoni i ri Parlamentar ka filluar me shumë debate, përplase dhe përçarje. Mazhoranca dhe opozita kanë krijuar “dy parlamente”. Njëra shfaqet në qytete të ndryshme, e ndërsa tjetra në Kuvend. E...

Lubonja thirrje Bashës: Bojkoto Parlamentin dhe digj mandatet, vetëm kështu nuk bëhesh fasadë me...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News24 është shprehur se opozita duhet të djegë mandatet për t’i dhënë një mesazh të mirë qeverisë, e cila...

Edi Rama shpall nismën: Drejtorët në Shqipëri do të nisin shkollën!

Drejtorët në Shqipëri do të nisin shkollën. Lajmin e ka dhënë ryeministri Edi Rama, nga Elbasani. “Këtë vit shkollor do të nisë shkolla e drejtorëve”, tha kreu i qeverisë,...

Europa nuk na pranon se jemi myslimanë? Përgjigjen e jep një katolik si ...

Përkatësia fetare e shqiptarëve është përmendur shpeshherë, edhe pse jo në kanale zyrtare, si një ndër arsyet që pengon afrimin e Shqipërisë me BE-në. Por duket se kjo nuk u...

Rama për refugjatët: S’mund të rrinim në heshtje. Akuzon Italinë për impotencë politike

Kryeministri ynë Edi Rama, duke folur në një konference për mediat me kryeministrat e tjerë të rajonit tha se Shqipëria pranoi të marrë refugjatët që mbërritën në Itali për...

Rishfaqet Jozefina Topalli dhe flet për kufijtë: Kryeministri lau duart si Pilati, Kryetari i...

Rishfaqet Jozefina Topalli dhe flet për kufijtë: Kryeministri lau duart si Pilati, Kryetari i opozitës nuk ekzistonIsh-nën/kryetarja e PD dhe ish-nënkryetarja e parlamentit, Jozefina Topalli është shfaqur pas disa...

A po varfërohen shqiptarët? Ja si e shohin situatën Edi Rama dhe Grida Duma

Kryeministri Edi Rama mendon se vendi po njeh zhvillim ekonomik dhe këtë e ilustroi sot me një raport të “S-P Global”. “S’ka nevojë për komente, me këtë raport të agjencisë...

Video e plotë e debatit më të famshëm politik Nano-Berisha në “Opinion” në 2002

ARKIV/ Përballja mes Sali Berishës dhe Fatos Nanos në vitin 2002 në “Opinion” në Tv Klan është debati më i famshëm dhe më i ndjekur në vend, emision që...

LIDHU ME NE

83,768FansaPëlqeje

Te fundit

Nisje e mbarë, Vllaznia mund 1-0 Laçin në premierën e kampionatit

Vllaznia e ka nisur mbare kampionatin e ri. Ajo ka mundur 1-0 Laçin ne ndeshjen e pare te tij, e luajtur kjo pasditen e...

Gjejnë portofolin e mbushur me para, ja çfarë bëjnë dy motrat nga Saranda

Një rast i bukur, pozitiv, qytetarie dhe shembull për t’u marrë nga të tjerët, është demostruar ditët e fundit në qytetin e Sarandës. Protagoniste të...

Zbrazen spitalet, edhe 200 infermierë të tjerë nga Shqipëria në pritje për tu larguar...

Rreth 6 mijë e 500 infermierë kanë lënë Shqipërinë vitet e fundit për të punuar në institucionet shëndetësore të vendeve Europiane. Interes më të lartë...