Meta jep mesazhe filozofike: Shqipëria ka diell, por duhet procese të reja që japin...

Presidenti Ilir Meta ka shkruar disa rreshta fiozofikë në një shënim të shpërndarë në rrjetet sociale. Sipas Metës Shqipëria është një vend i bekuar për të jetuar, por ka...

Berisha publikon videon: Qytetari tenton t’i vërë fla.kën vetes me benzinë se nuk i...

Ish-kryeministri Sali Berisha publikon një video të regjistruar sipas tij në Vorë, ku një qytetar te nton t’i vërë f lakën vetes me benzinë sepse nuk i japin lekët...

Salianji s’kursehet: Ramës nuk është se nuk ia mban fleta, nuk ja mban by***

Ish-deputeti i PD Ervin Salianji ka publikuar modelin e fletës së votimit që u prezantua sot nga selia blu duke iu drejtuar kryeministrit Rama. “Koalicionet, Ramës nuk është se nuk...

Dalin Dokumentet që ‘fundosin’ Shkëlzen Berishën, tronditet djali i Saliut…

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla, ka tronditur dje Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Balla ka publikuar disa dokumente të rënda, ku theksohet se Shkëlzen Berisha ka...

Ç’ka ndodhur? Ilir Meta del urgjent te Sheshi :”Skenderbej” dhe bën deklaratën e fortë

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur ta shprehë mbështetjen e tij për propozimin e opozitës së bashkuar për hapjen 100% të listave të kandidatëve për deputetë nga Sheshi “Skënderbej”. Meta e...

Tërhiqet Lulzim Basha: Pranojmë listat e hapura 100%, por Rama s’duhet të prekë koalicionet

Opozita jashtë parlamentare pranon hapjen e listave të hapura 100% në zgjedhjet parlamentare, por i vuri një kusht palëve të tjera politike, që në ndryshimet kushtetuese të mos futet...

“I love Allah” Halit Valteri çudit “dynjanë”, maska e deputetit bën jehonë në mediat...

Deputeti opozitar, Halit Valteri, habiti sot gjatë seancës plenare ku u paraqit me një maskë “I Love Allah” në kuadër të masave anti-Covid. Ai mbante një maskë, e cila...

Yuri Kim takim me Jozefina Topallin në zonën e ish-Bllokut, zbulohet për çfarë kanë...

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka takuar ditën e sotme ish kryetaren e parlamentit Jozefina Topalli.   Lajmi është bërë i ditura nga Report TV, teksa bëhet më dije se takimi...

A ka blerë Shkëlzen Berisha, një pronë 1.8 milionë euro dhe ku i ka...

Gjatë qeverisjes së Sali Berishës, emri i djalit të tij, Shkëlzenit, ishte më i lakuari për afera të ndryshme që nisnin nga historitë e Gërdecit e deri tek pazaret...

Rama: Marrëveshjen e 5 qershorit e votoj për Lulzim Bashën, jo për veten

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur thirrjen se sot do të votohet marrëveshja e 5 qershorit. Në fjalën e tij në Kuvend, Rama tha se sot ai do të votojë...

Te fundit

‘Çdo përkeqësim do të…’/ Ministri i Shëndetësisë bën thirrjen e fortë: Jemi në situatën...

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se ndodhemi në situatën më të rënduar që nga fillimi i pandemisë me COVID-19.  Zemaj ka...

Në pozicione prov okuese, Enca ‘tërbon’ gjith pushuesit e jugut

Enca ka pak ditë që ka publikuar projektin e saj të fundit me Don Xhon, titulluar “Break Down”, projekt i cili ka rezultuar shumë...

Në të njëjtën dhomë/ Shkon për të lindur në spital, gruaja “njihet” me të...

Një grua ka zbuluar ditën që do të lindte se bashkëshorti e tradhtonte me një tjetër. Një gjinekologe në një spital në SHBA, publikoi...