I prekur prej tre ditësh nga koronavirusi, Erion Veliaj mesazh kryeministrit Rama

Ndonëse i prekur nga COVID-19, kryebashkiaku Erion Veliaj, i ka përcjellë mbrëmjen e sotme një mesazh falënderues kryeministrit Rama, edhe në shenjë mirënjohjeje. “Mirënjohje nga zemra për gjithë mbështetjen tuaj...

I dalin të palarat, ja kush e tregoi se Kryeministri po dëmton shqiptarët: E...

Analisti dhe ish-deputeti i PD-së Mark Marku, ka deklaruar se me miratimin e ndryshimeve kushtetuese që ndalojnë koalicionet zgjedhore. ‘Me këtë veprim, Rama por edhe Shqipëria e kanë humbur datën...

Befason Arben Ahmetaj/ Shqiptarët sot kanë 25% më shumë pasuri…

Dje u zhvillua seanca e parafundit e Kuvendit të Shqipërisë për këtë sesion parlamentar.   Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit ditën e sotme...

‘Sa je shnosh ti o…’/ Kryeministri Rama humb ‘sharmin’, shfaqet me kile ekstra në...

Kryeministri Edi Rama është pikasur dje nga “paparazzi” në qytetin e Lezhës ku edhe shkoi për të inspektuar punimet e nisura në kuadër të rindërtimit.   Rama është kapur ‘mat’ pikërisht...

Ramës i hyn frika për infektimin e Veliaj: Ishallah s’ma ka lënë mua stafetën…

Teksa është ndalur një thertore, në Lezhë kryeministri Edi Rama kërkoi nga punonjësit që të ruajnë distancën në ambientet e jashtme dhe ne ato të brendshme të mbajnë maska,   ndërsa...

Nano del me deklaratën e fortë: Ilir Meta, presidenti më i keq që kemi...

Gazetari dhe moderatori Muç Nano thotë se Ilir Meta është presidenti më i keq që kanë pasur ndonjëherë shqiptarët pasi sipas tij e ka kthyer zyrën në seli qëndrore...

Çfarë po ndodh…? Largohen dy zv.ministre nga qeveria, Rovena Voda dhe Dorina Çinari! Fjoralba...

Gjatë ditës së sotme janë larguar dy zv. ministre nga detyra. Ato janë zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda dhe zvministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Dorina Çinarin. Largimi i tyre...

Pas Veliaj plas koronavirusi ne parlamentin Shqiptar.Ja kush jane deputet e infektuar

Pas infektimit te Erion Veliaj behet me dije se diten e sotme u mesua se 3 deputetë të Kuvendit kane rezultuan pozitv me koronaviris dhe ata jane Ralf Gjoni,...

INFEKTIMI I VELIAJ ME COVID, RAMA: INSHALLAH S’MA KA LËNË MUA STAFETËN

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij të takimeve në Lezhë, ku ka inspektuar zona të ndryshme të qytetit. Teksa është ndalur një thertore, kreu i qeverisë kërkoi nga...

“Ke lajthitje”/ Ngatërroi dosjen “339” me “184”, gazetarja thirrje Ramës: Rregulloje se po keqinformon...

Në reagimin e tij për urdhër-arrestet e lëshuara nga SPAK për komisionerët, kryeministri Edi Rama kishte ngatërruar dosjet, ku në vend të dosjes së Durrësit “339”, për të cilën...

Te fundit

Hoxha i njohur shkon në spital me simptoma të rënda të koronavirusit, nuk i...

Hoxha i njohur nga Peja, Drilon Gashi dyshon se është prekur nga koronavirusi, dhe thotë se ka simptoma të rënda. Ai shkruan në rrjetet sociale...

Horoskopi ditor, e hënë 10 gusht 2020

Dashi Në këtë periudhë janë të favorizuara dashuritë që nuk kërkojnë shumë angazhim. Duhet të bëni kujdes me paratë, pasi mund të keni vështirësi. Në...

A e dini se cila këngëtare e njohur është nusja në foto?

Me zërin e veçantë dhe performancat mbresëlënëse, ajo për dekada me radhë ka argëtuar publikun shqiptar. Fjala është për këngëtaren e mirënjohur kosovare, Remzie Osmanin,...