“A E KE MENDUAR DORËHEQJEN?” Përgjigjet Rama: JO! Nuk mund të tradhtoj qytetarët

I pyetur nëse ka menduar të japë dorëheqjen, kryeministri Edi Rama thotë se nuk e menduar një hap të tillë, pasi siç thotë nuk mund të tradhtojë qytetarët, të...

Rusia fton Maqedoninë dhe Shqipërinë të bëhen anëtare të Unionit të…

Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në Bashkimin Evropian, Vlladimir Çizov i bëri ftesë Maqedonisë dhe Shqipërisë që ti bashkohen Unionit Euroaziatik Ekonomik (EEU). Kjo thirrje vjen pasi që BE...

“Dëshiroj të jem e qartë”, Majlinda Bregu del pro Ramës

Ish-ministrja e jashtme, Majlinda Bregu tani në krye të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal e ka vlerësuar Shengenin Ballkanik si një vendim pozitin, një histori në zhvillim. Bregu thekson se qëllimi...

Meta fundosi përfundimisht vetveten, dhe tani gjendet nën akuzë penale

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar edhe njëherë procesin e shkarkimit të presidemtit Ilir Meta si dhe Reformën në Drejtësi.   Ngjela shprehet mes të tjerash se Meta ka qenë...

Majko kryeministër i qeverisë tranzitore, 100 herë më i mirë se Rama

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari i ftuar në emisionin “45 Minuta” të Denis Mingës në Report Tv deklaroi se qytetarët do të marrin fatet e tyre në dorë për...

Ambasada i bllokon vizën një ish-ministri të LSI

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po dërgojnë përditë mesazhe ndaj të korruptuarve. Për 30 vite korrupsioni ka qenë i ulur këmbëkryq në institucionet shqiptare, por me nisjen e reformës...

Edi Rama shpall nismën: Drejtorët në Shqipëri do të nisin shkollën!

Drejtorët në Shqipëri do të nisin shkollën. Lajmin e ka dhënë ryeministri Edi Rama, nga Elbasani. “Këtë vit shkollor do të nisë shkolla e drejtorëve”, tha kreu i qeverisë,...

TAHIRI: AS MË MBRON E AS NUK DUA TË MË MBROJË NJERI

Ndryshe nga sa pritej, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri nuk foli në sallën e Kuvendit, ku u rikthye pas disa muajsh. Në përfundim të seancës, ai iu përgjigj interesit të...

Berisha sulmon hapur Bashën Shumë padrejtësi janë pranuar nga kryetari i PD, Patozi dhe...

Ish kryeministri Sali Berisha tha se nuk ka asgjë kundër në parim për dorëheqjen e një lideri, pasi ai vet kishte bërë të njëjtën gjë. Por kur vjen puna te...

“Tronditje e madhe”! Zbulohet lëvizja tjetër e Gjermanisë në ndihmë të Shqipërisë, ja mesazhi...

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Shqipëria, Edi Rama. “Me një tronditje të madhe mësova për tërmetin në Shqipëri, ku gjetën vdekjen...

Te fundit

Tuna ndahet nga Patrisi? Ja gjesti i këngëtares

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar. Çifti prej vitesh ka tërhequr vëmendjen e medias për historinë e...

Sinoptikanët, surpiza priten nga moti në pesë ditët e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motet për pesë ditët e javës së ardhshme, duke theksuar se reshjet e shiut dhe të dëborës...

Vijon “telenovela” e Eurovizionit, Era Rusi tregon pse u zgjënjye nga hilet e festivalit

Pakënaqësitë e Festivalit të Këngës janë kaq të mëdha, saqë vijojnë edhe sot e kësaj dite, ndonëse ka kaluar gati 1 muaj nga finalja.   Së...