DORËHEQJA E VALBONA SAKOS, REAGON PËR HERË TË PARË EDI RAMA

Ditën e sotme Valbona Sako dha dorëheqje të papritur nga posti i kryetares së Bashkisë së Durrësit, në një moment kur qyteti po përjeton ditët e tij më të...

Babani i habit të gjithë, merr vendimin drastik për Gazment Bardhin

Teksa hodhi poshtë të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij, kryebashkiaku i Vaut të Dejës Mark Babani pati një sugjerim për PD-në. “Në momentin e parë dolën me akuza se...

Alarmohen truprojat që rrethojnë vilën luksoze të Sali Berishës (VIDEO)

Grupi i xhirimit të Top Story, ka bërë një vëzhgim pranë vilave të politikanëve, ku të filmosh është problem më vete. Siç shihet në pamje, vilat janë të rrethuara...

Vilat dhe paratë e Belinda Ballukut nga Tirana në Londër, thotë se i ka...

Belinda Balluku deri në 77 milionë pagë në vit, para se Rama ta bënte drejtore dhe ministre blen shtëpi në Angli. A do ta hetojë SPAK? Belinda Balluku drejton një...

Deputeti i Shkodrës Tom Doshi rikthehet në rrjetet sociale dhe bën njoftimin e rëndësishëm…

Pas një kohe të gjatë mungesë në rrjetet sociale, deputeti i Shkodrës Tom Dodhi është rikthyer me një postim. Në faqen e tij zyrtare në Facebook, Doshi ka bërë një...

Lajmi i fundit! Ndryshim në qeveri, Edi Rama bën atë që nuk pritej…

Albert Nikolla është emëruar zv.ministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Vendimi është marrë në mbledhjen e djeshme të Qeverisë.   “Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2,...

“Pasurinë ma la babai”, ish- e përndjekura tallet me Kryemadhin: Qesha sepse mu kujtua...

Ish e përndjekura politike dhe aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja, ka komentuar zhvillimet e fundit në vend. Ajo ka ironizuar kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi e cila tha se...

“Dozë e lartë kokaine në analizat e gjakut”, deputetja sulmon Ramën

Kryeministri Edi Rama ka postuar vetëm pak më parë një video ku bënte check-up-in falas në poliklinikën nr.9 në Tiranë. Deputetja e djathtë, Albana Vokshi, ka komentuar këtë postim dhe...

Merkel ngre alarmin për Shqipërinë: Ja çfarë ndodh nëse s’hapim negociatat

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ndodhet në Romë në një vizitë zyrtare atje. Në konferencën për shtyp me homologun Macron Merkel ka nënvizuar edhe një herë rrezikun e ndikimit të...

“3-4 vetë kanë marrë p eng Shqipërinë”, Jozefina Topalli ngre ala rmin dhe del...

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për situatën ku ndodhet vendi si pasojë e koronavirusit. Topalli shkruan se 3-4 vetë kanë marrë peng vendin dhe...

Te fundit

‘Çdo përkeqësim do të…’/ Ministri i Shëndetësisë bën thirrjen e fortë: Jemi në situatën...

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka thënë se ndodhemi në situatën më të rënduar që nga fillimi i pandemisë me COVID-19.  Zemaj ka...

Në pozicione prov okuese, Enca ‘tërbon’ gjith pushuesit e jugut

Enca ka pak ditë që ka publikuar projektin e saj të fundit me Don Xhon, titulluar “Break Down”, projekt i cili ka rezultuar shumë...

Në të njëjtën dhomë/ Shkon për të lindur në spital, gruaja “njihet” me të...

Një grua ka zbuluar ditën që do të lindte se bashkëshorti e tradhtonte me një tjetër. Një gjinekologe në një spital në SHBA, publikoi...