Në kërkim prej dy muajsh! Reagimi i papritur i Artan Hoxhës: Mbahu Kajmak mos...

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për ish-kreun e Bashkisë së Vorës dhe tashmë çështja e tij do shkojë për gjykim. Sipas Prokurorisë, Kajmaku akuzohet për tre vepra penale; flasifikim...

Ky është dënimi që mund të marrë Ramush Haradinaj nga padia e Edi Ramës

Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshherë i ikën, tanimë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të takohen në ambient më ndryshe, duke...

Habit Monika Kryemadhi: Basha ishte i ri kur ia “futi” Rama më 2017

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbron vendimin e opozitës për t’u ulur në tavolinë me maxhorancën për reformën zgjedhore, madje thotë se marrëveshja është në të keqe të kryeministrit...

Deklarata e papritur e Nard Ndokës: Vetëm po e vramë Ramën, se nuk ikën...

Nard Ndoka, kreu i Partisë Demokristiane ka bërë një deklaratë të papritur në emisionin “360 gradë” në RTV Ora, ku është shprehur se vetëm nëse e vrasim Edi Ramën,...

Kur Lulzim Basha thoshte: Betohem për Kishë të Laçit që Gjiknuri do hyjë në...

Më 30 maj 2019, kur opozita e bashkuar kishte djegur mandatet, kryedemokrati Lulzim Basha, zhvilloi një tur takimesh nëpër të gjithë Shqipërinë. Pasi i kishte rraskapitur demokratët nëpër protesta “Maratonomak”,...

’10 miliardë euro’: Zbulohet padia e Edi Ramës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar se do ta padisë ish-kryeministrinë Ramush Haradinaj, për akuzat se ai me Thaçin dhe Vucicin kanë marrë 10 miliardë euro për ta...

Murrizi ironizon Bashën për Zgjedhoren: U betove për Kish të Laçit se do fusje...

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar situatën një ditë pas marrëveshjes së palëve politike për reformën zgjedhore. Me anë të njjë reagimi në rrjetet sociale, Murrizi ironizon keq liderin e PD-së...

E thumboi pas marrëveshjes, Lulzim Basha reagon ndaj Jozefina Topallit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ishte një prej zërave më kritikë për marrëveshjen PS-PD-LSI, ku shprehej se e ka bërë më pis se marrëveshja e 2017. Ajo theksonte se kreu i PD-së,...

A do të jap dorëheqjen nëse dështon marrëveshja me Ramën? Basha i surprizon të...

Kreu i PD Lulzim Basha nuk i ka shpëtuar pyetjes së gazetarëve nëse do të japë dorëheqjen në rast se dështon sërish pas kësaj marrëveshjeje të dytë me Edi...

“Pusho moj, na lër të flasim”, Vasili sherr të fortë me Hajdarin

Deputetja Rudina Hajdari është përplasur mbrëmjen e sotme dhe ka patur një debat të fortë me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasilin. E pranishme në emisionin “Opinion”, Hajdari e cilësoi...

Te fundit

Tuna ndahet nga Patrisi? Ja gjesti i këngëtares

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar. Çifti prej vitesh ka tërhequr vëmendjen e medias për historinë e...

Sinoptikanët, surpiza priten nga moti në pesë ditët e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motet për pesë ditët e javës së ardhshme, duke theksuar se reshjet e shiut dhe të dëborës...

Vijon “telenovela” e Eurovizionit, Era Rusi tregon pse u zgjënjye nga hilet e festivalit

Pakënaqësitë e Festivalit të Këngës janë kaq të mëdha, saqë vijojnë edhe sot e kësaj dite, ndonëse ka kaluar gati 1 muaj nga finalja.   Së...