Shtohen dyshimet mbi pushimin e hetimeve ndaj Bashës, ja si gjyqtari mohoi dokumentet e...

Shtohen dyshimet se pushimi i hetimeve për Lulzim Bashën ka qenë një pazar për të ulur Partinë Demokratike në tryezën e dialogut. Një ditë para se Gjykata e Tiranës hodhi...

Pas Lulzim Bashës, i dënuari Ervin Salianji i jep përgjigjen demokrates Jozefina Topallit

Ish deputeti Ervin Salianji ka deklaruar sot se PD ka marrë pjesë në reformën zgjedhore pas konsultave të ndërkombëtarëve.Sipas tij tani jemi në situatë ku pranohet që të legjitimohet...

Integrimi në BE, Angela Merkel: Duhet të hapen negociatat me Shqipërinë, ka plotësuar kushtet

Pas një takimi me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkovic, kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka shprehur mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë konferencës...

Në kërkim prej dy muajsh! Reagimi i papritur i Artan Hoxhës: Mbahu Kajmak mos...

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për ish-kreun e Bashkisë së Vorës dhe tashmë çështja e tij do shkojë për gjykim. Sipas Prokurorisë, Kajmaku akuzohet për tre vepra penale; flasifikim...

Ky është dënimi që mund të marrë Ramush Haradinaj nga padia e Edi Ramës

Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshherë i ikën, tanimë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të takohen në ambient më ndryshe, duke...

Habit Monika Kryemadhi: Basha ishte i ri kur ia “futi” Rama më 2017

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbron vendimin e opozitës për t’u ulur në tavolinë me maxhorancën për reformën zgjedhore, madje thotë se marrëveshja është në të keqe të kryeministrit...

Deklarata e papritur e Nard Ndokës: Vetëm po e vramë Ramën, se nuk ikën...

Nard Ndoka, kreu i Partisë Demokristiane ka bërë një deklaratë të papritur në emisionin “360 gradë” në RTV Ora, ku është shprehur se vetëm nëse e vrasim Edi Ramën,...

Kur Lulzim Basha thoshte: Betohem për Kishë të Laçit që Gjiknuri do hyjë në...

Më 30 maj 2019, kur opozita e bashkuar kishte djegur mandatet, kryedemokrati Lulzim Basha, zhvilloi një tur takimesh nëpër të gjithë Shqipërinë. Pasi i kishte rraskapitur demokratët nëpër protesta “Maratonomak”,...

’10 miliardë euro’: Zbulohet padia e Edi Ramës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar se do ta padisë ish-kryeministrinë Ramush Haradinaj, për akuzat se ai me Thaçin dhe Vucicin kanë marrë 10 miliardë euro për ta...

Murrizi ironizon Bashën për Zgjedhoren: U betove për Kish të Laçit se do fusje...

Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar situatën një ditë pas marrëveshjes së palëve politike për reformën zgjedhore. Me anë të njjë reagimi në rrjetet sociale, Murrizi ironizon keq liderin e PD-së...

Te fundit

Nga sot, dënohen me para ata që nuk e lajnë makinën

Shoferët që nuk arrijnë të lajnë makinat e tyre, tani e tutje mund të gjobiten me një shumë të madhe. Shoferët në Australi do...

5 VENDET PËR TE NGRËNE MËNGJESIN APO DREKËN MË TË MIRË NË SHKODËR

Përveç traditës në gatimet tradicionale dhe mikpritjes qe qyteti i Shkodrës i jep turistëve vendas apo të huaj, shumë restorante apo hotele në Shkodër...

SI PO E SHTREMBËROJNË SHTYLLËN KURRIZORE CELULARËT

Përdorimi i celularit me orë të zgjatura po shkakton pasoja tek të rinjtë e sidomos tek fëmijet. Mbajtja e kokës ulur për të naviguar...