E diel

Nga Nazim Hikmet Sot është e diel. Për herë të parë sot Më nxorën në diell. Dhe unë Për herë të parë në jetën time Ia ngula sytë qiellit, I habitur si qenka kaq larg meje, Kaq...

POEZI GEGNISHT – ANDRRA NAN JASTEK

Andrra nan jastek Andërr… ti kjosh e bardh, e lumja ti M’rrzon në kujtesën e viteve t’shkume Çon e bjen në krahë dallendyshesh pranvera t’shterrume ngjyrash e amëlcimi t’ambrozt si buzëqeshja jote, t’dritshme si...

Unë s’mbaj shpresë

Poezi nga Robert Shvarc. E ç’të shpresoj tani për ritakime? Ato po mbeten gonxhe që nuk çelin! Parajsë dhe skëterrë në zemrën time, rënkime dhe shpresa që më dhelin! Gjithnjë tek un’ jetoka një...

Nga Besnik Çinari*/ Pse mor’ Partizan!

Partizan i nxore icin Si e harron Loro Boricin Ti Vllaznise i vune lakun Si e harrove ti, Lin Shllakun Partizan ke lane namin Si e harrove Zan Rragamin Per ty n’fushe Shkodranet dhane shpirtin Si...

(Revoltë) Djali i Prostitutës

1. Në nji vend me mure t'lashta Ku heronjtë kane lè nder kashta.. Historit bashk me gojdhanat , Kanè pershkru dragojt dhe zanat ... N'veqanti nderu kanè nanat . 2. Kur u rrit e...

Nâna ajo ngét ajo nuk flet

Poezi nga Halil Matoshi Nanë po narth më mbulo, nanë më trego një prrallë më shumë xhezdisje e flori, m’i jep yjet ose sëpaku hanën nanë, bamu urë të kaloj mbi re...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

I “zbërthehen” bikinit, modelja “tërbon” meshkujt duke i nxjerrë të gjitha në mes të...

Ylli i “Towie”, Amber Turner është shfaqur më provokuese se kurrë me bikini. Biondja bukuroshe shoqërohej në Marbella nga i dashuri i saj, Dan...

“Bejtet shkodrane”, libri i fundit i studiuesit Isa Alibali

Nga Xhahid Bushati Isa Alibali, më shumë se 13 vjet të jetës së tij, i ka kaluar si drejtues i teatrit “Migjeni” të Shkodrës. Mbase,...

Paralajmëron Gurakuqi: Nesër përpjekja e dytë e Ramës për t’i hequr Shkodrës pushtetin legjitim

Romeo Gurakuqi, ish-deputeti i PD në Qarkun e Shkodrës, në një status në Facebook shkruan për situatën e krijuar në bashkinë e Shkodrës, pas...