Çudit Spiropali, dëmet paguajini vetë, s’ka nevojë për ndërhyrje nga të huajt

Të gjitha dëmet mund të përballohen nga fondi i emergjencës të qeverisë shqiptare. Në një prononcim për Report Tv, zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka deklaruar se deri më tani...

Kryebashkiaku gjendet i vetëvarur në tualetin e shtëpisë

Kryebashkiaku i Casale di Scodosia, një qytet i vogël në provincën e Padova, Stefano Farinazzo është gjetur i vdekur. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm. Sipas mediave italiane 48-vjeçari u...

Berisha “ironizon” kryeministrin: Ja si u mobilizua narkoshteti i Edvin Mafisë!

Ish kryeministri Sali Berisha ka qene shum aktiv pas dites se djeshme ku termetet shkunden vendin. Diten e sotme ai ka publikuar mesazhin e nje qytetari ku tregohet qarte...

E gjithë bota dridhet nga tërmetet, ja vendet e prekura gjatë orëve të fundit…

Nuk është vetëm Shqipëria në këto momente nën dridhjet e tokës, por thuajse në të gjithë botën ka aktivitet sizmik. Sipas portalit Emsc.eu, që monitoron tërmetet kudo që ato ndodhen...

“Të japim të gjithë diçka nga rroga”, kërkesa bombastike e Stërkajt

Deputeti i Partisë Socialiste, Paulin Stërkaj, ka bërë një kërkesë publike në mbledhjen e grupit parlamentar të PS, ku të pranishëm janë vetë kryeministri Edi Rama, ministrat dhe kryebashkiakët,...

Shqipëria e tmerruar nga tërmeti, por nga ana tjetër në ‘Koço Glozheni’ lindën 15...

Mjekja gjinekologe, Anika Dokle, ka treguar se gjatë orëve të tmerrit ku e gjithë Shqipëria u përfshi nga tërmetet, në maternitetin “Koço Glozheni” janë lindur 15 fëmijë. Dokle shkruan se...

Vijojnë përplasjet qeveritare. Rama i ‘inatosur’ me Erion Veliajn: Ku është kryetari i bashkisë?

Kryeministri Edi Rama i ka bërë kritika publike kreut të Bashkisë Tiranë Erion Veliajt, i cili sot ka prashikuar që shumë rrugë në Tiranë të jenë të bllokuara, pasi...

Plas sherri në qeveri, Sherri në qeveri, nuk ndezi dritat e stadiumit për...

Kryeministri Edi Rama i ka bërë kritika prefektit të Durrësit, pasi sipas tij nuk ka bërë siç duhet detyrën gjatë ditës së djeshme. Gjatë mbledhjes me strukturat Rama iu...

Horror në Tiranë/ Tmerr i vërtetë në katin e 10…

"Horror në Tiranë", “Tërmeti me magnitudë 5.6 shkund ndërtesat në Shqipëri”, “Shqipëria lëkundet nga tërmeti i fortë, raportohet për dhjetëra të plagosur”. Këto janë disa prej titujve të mediave...

Nëna e re rrëfen momentet e panikut nga tërmeti: U hodha nga ballkoni….fëmijët janë...

Një grua, e cila mbeti e lënduar nga tërmeti i fortë që u regjistrua pasditen e së shtunës, ka rrëfyer panikun e saj dhe të fëmijëvë për “News 24”. Duke...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Termeti, Ja se si infermieret e materniteteve vrapuan për të shpëtuar foshnjet e porsalindur...

Situatën e vështirë që vendi ynë dje kaloi e kanë përjetuar të gjithë por disa prej tyre e kanë përjetuar në krye të deyrës...

Pas tërmetit ja si do jetë moti deri në fund të shtatorit

Fundi i muajit Shtator pritet ta gjejë vendin tonë me vranësira e kthjellime të herëpashershme. Në ditët në vazhdim në zonat jugore-juglindore pritet të ketë...

Ministri Lleshaj reagon pas lajmit të rremë

Pas panikut të krijuar mes qytetarëve nga përhapja e një lajmi të rremë nga disa portale, MInistri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar me...