Spektakël në Linz të Austrisë, 20 policë për të kapur një shqiptar

Në Linz të Austrisë është arrestuar një kosovar 35-vjeçar i cili para një muaji kishte therur me thikë kroaten 34-vjeçare. Bashkëshorti i saj, një shtetas me prejardhje kosovare, por pa...

Jeta e fëmijëve të pasur të Shqipërisë sipas Instagramit

Rrjetit të llogarive të “Fëmijëve të Pasur” në Instagram i është shtuar edhe një tjetër, ajo e “Fëmijëve të Pasur të Shqipërisë”, ose ndryshe “The Rich Kids of Albania”, për...

Historiku i veçantë i Urës së Mesit në Shkodër dhe arsyeja pse është “bekim”...

Ura e Mesit, monument kulture dhe simbol i qytetërimit të lashtë, është kthyer në një pikë tërheqëse për turistët vendas dhe të huaj. Turistët e huaj që zgjedhin të...

Ish trajneri i Vllaznisë para mediave me flamurin e PD-së

Ishte koha kur tifozët e Vllaznisë vendosnin flamurin e PD-së mbi kokën e trajnerit para konferencës për shtyp. Flamuri i partisë ishte si një ogur fatsjellës apo tifozët se ndanin...

Video/ Surpriza qe solli “lot” ne 72 vjetorin e Zyliha Milotit

E paaritshme në skenë, gjithmonë e dashur për publikun, ikona e humorit shqiptar festoi në skenën e tearit Migjeni 72 vjetorin e lindjes. Pas shfaqjes së komedisë “Lumturi ne...

Një plumb pistolete adoleshentit shqiptar

Një i ri shqiptar në Itali ka mbetur i plagosur në këmbë këtë të premte. Një person, ende i paidentifikuar nga policia, e ka qëlluar me një plumb pistolete,...

Biznesmeni me origjinë nga Shkodra ndërton monumentin madhështor të Skënderbeut

Një Skëndërbe me përmasa që kurrë nuk e kanë parë më parë. Monumenti po realizohet në Labinot Fushë 6 km larg Elbasanit. Ngjan si diçka e përafërt me portretet e...

Dy murgesha katolike dhe nji moter muslimane e mbuluar. Keshtu promovohet harmonia

Të ndryshme në garderobë, të ndryshme në dukje, të ndryshme në fe… Por të njëjta në Identitet. Shqiptare me gjak e zemer. Nuk i pengon percaktimi fetar i tjetres, jetojnë...

At Zef Pllumi: Ky popull, edhe me i shtie opangën në gojë, s’bërtet

Ishte 82 vjeç dhe një nga pengjet e tij më të mëdha ishte që Kisha Katolike kishte rënë në duar të të huajve. Veten e ndiente tepër plak që...

ISHTE VITI 1997 (5 VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=0tZB345whh8 https://www.youtube.com/watch?v=krQKLOjitzQ https://www.youtube.com/watch?v=VrdVOsy7DVw https://www.youtube.com/watch?v=zkQ5mVkRAiI https://www.youtube.com/watch?v=gRujgZkXUGY

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Gazetarja dhe reperi shqiptar po martohen, ‘shkesi’ Instagrami…

Tashmë dhe siç është bërë e ditur rrjete sociale janë vendet ku shumë nga personazhe të njohur ose të thjeshtë kanë gjetur dashurinë e...

Ndahet Rudina Dembacaj nga bashkëshorti

Aktorja e humorit dhe moderatorja, Rudina Dembacaj i ka dhënë fund lidhjes disa vjeçare me bashkëshortin e saj Aleksin, me të cilin ka edhe...

‘Kurvat e Kombinatit’, si u denoncua regjisori i famshëm!

Dokumenti që po publikojmë në këtë kapitull të librit i përket datës 9 shtator të vitit 1973 dhe është një raport-informacion që mban nënshkrimin...