Kapet me karikator kallashi në valixhe, arrestohet italiani në aeroportin e Rinasit

Policia ka arrestuar një shtetas italian në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, pasi tentoi të transportonte municione drejt Italisë. Policia zbuloi identitetin e shtetasit italian, Stefano Carli, ku në bagazhet e tij,...

Shkodër/ Oboti nën ujë, 30 banesa të bllokuara

Për shkak të përmbytjeve të ditëve të fundit, vijon që të jetë shumë problematike situata në fshatin Obot në Njësinë Ana e Malit. Fshati është i izoluar nga uji,...

9 Mars

Nga Alma Nikolli Një ulërimë. Mendova se ishte ndonjë nga ato të qeshurat me të bërtitura të adoleshentëve, kur grupohen, të gjithë e kemi bërë diçka të tillë, kryesisht në autobuz. Zëri...

Ja si përplasen me armë dy banda në qendër të qytetit

Një përplasje me pistoletë dhe kallashnikov ndodhi më datë 27 shkurt pranë kishës Ortodokse në Vlorë. Në konflikt u përfshinë shtatë të rinj, të cilët qëlluan me armë drejt njëri-tjetrit. Mësohet,...

Aksident i rende, 21- vjecari dergohet me urgjence ne gjendje te rende ne Tirane

Më datë 08.03.2018, në orën 21:30, ka ardhur një telefonatë në sallën operative se në fshatin Hajmel, Vau Dejës ka ndodhur një aksident. Shërbimet e policisë kanë shkuar në vendngjarje...

AKSIDENT NE AKSIN RRUGOR VAU DEJES-HAJMEL

Nje aksident i rende ka ndodhur mbremjen e sotme ne aksin rrugor Vau Dejes-Hajmel. Nje motorciklete ku po udhetonin dy te rinje ka dale nga rruga pasi drejtuesi i saj...

37 vjet më parë ka ndodhur tragjedia më e madhe e futbollit shkodran

Në mbi 100 vite që luhet futboll në Shkodër dhe thuajse një shekull që është krijuar klubi Vllaznia, kanë ndodhur shumë fatkeqësi. Në aspektin sportiv dhe jo vetëm. Dy herë...

Makina perplas per vdekje 4- vjecarin, drejtuesi largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 4-vjeçari ka ndodhur pasditen e kësaj të enjte në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Pavarësia pranë zonës së plazhit. Pas aksidentit...

Rrëfimi i gjatë i T.Xhakës: Ëndrra ime është të luaj përsëri me Granitin

Taulant Xhaka ka zbuluar se dëshiron të bashkohet me vëllain, Granitin, në të ardhmen, ndërsa thotë se ëndrra e mesfushorit të Arsenalit është të kthehet një ditë te Basel. Taulanti,...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

EMRAT/ Policia Shoqëron për t’u marrë dëshminë dy reporterë të portaleve online për “hapje...

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, Aurel Rakipllari i SYRI.net dhe Daniela Grica e gazetës Shekulli pas lajmi...

Kosovari ofron shtëpinë e tij për banim, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Shqipëria ditën e djeshme dhe sot në mëngjes është tronditur nga disa tërmete të shpeshta. Këto tërmete kanë krijuar panik rrugëve të Durrësit dhe...

O idiotër, nuk ishte lajmi fake, por gadishmëria e qeverisë! Rob të trashë…

Nga Keti Bashhysa   Sa idiotër ka ky vend , nuk ma do mendja të ketë askund! Boll shenja po ju jep Zoti pra , që...