Mbajti fjongo të verdhë gjatë ndeshjes, ja përse Guardiola u gjobit nga Federata Angleze

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola është gjobitur nga Federata Angleze e Futbollit me 20 mijë stërlina gjobë, për shkak të fjongos së verdhë që ai mbajti gjatë ndeshjes së...

E bujshme pak muaj para Botërorit, 4 skuadra mund të bojkotojnë Kupën e Botës

Ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetën pa ndjenja pasditen e së dielës në Salisburi të Britanisë së Madhe, pasi u ekspozuan ndaj një agjenti...

15 vjeçarja tenton ti japë fund jetës, hidhet nga kati i dytë i banesës

Një ngjarje tejet rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Durrësit, ku mësohet se një 15 vjeçare ka tentuar vetëvrasjen duke u hedhur nga kati i...

Video/ Habit drejtuesi i mjetit: Kam pirë vetëm një gotë verë, sa u çova...

Ndodh edhe kështu. Drejtuesi i një mjeti në Tiranë është kapur “mat” nga një polic rrugor, ndërsa ky i fundit i ka bërë testin e alkoolit dhe ka rezultuar...

Video/ Operacioni “Pagesa e fundit”, falsifikuan dokumentet, momenti i ndalimit të 10 personave

Pas lajmit për shoqërimin e 16 personave për falsifikim dokumenteve zyrtare në rrethin e Fierit në kuadër të operacionit të koduar “Pagesa e fundit”, Policia e këtij rrethi ka publikuar...

Vrasja barbare e Dedë Gjo Lulit nga serbët dhe a u tradhtua ai nga...

Nga Roland Qafoku Kur mbushi 75 vjeç Dedë Gjo Luli tregoi trimërinë e fundit në jetë. I gjendur në një kurth, i lidhur këmbë e duar, i zhveshur pothuajse lakuriq,...

Publikohen fotografi të panjohura të Nënës Terezë (FOTO)

Bashkë me fotografitë tregohet për historinë e Nënës Terezë dhe vendimin të saj që në një prej zonave më të varfra të Indisë të krijojë një komunitet të murgeshave...

“Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi e krime janë bërë në emër...

Më poshtë një përbledhje e thënieve të Faik Konicsë, për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi e krime janë bërë në emër të së gjorës...

Ish-truproja i Berishës: I dërguam zarf me plumb Fatos Nanos, do vritesh nga

Ndërkohë që pret  ekstradimin drej Shqipërisë, ish-truproja personal i Sali Berishës ka bërë një tjetër rrëfim tronditës ditën e sotme. Izet Haxhia ka zbuluar rolin që ka patur Fatos Klosi dhe...

Vllaznia merr një barazim të rëndësishëm me Kamzën, shkëputet nga Teuta që mundet nga...

Në garën e mbijetesës, Vllaznia ka marrë një barazim të rëndësishëm në Kamzë me ekipin vendas. Djemte e drejtuar nga Ernest Gjoka e kanë mbyllur me rrjeta të paprekura krejt...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Përgatituni për momente të zjarrta, ja kush do të jenë shenjat më me fat...

Ja cilat do jenë shenjat që do ‘puthen nga fati’ këtë fundjavë: PESHORJA Puthjet e tua kanë një fuqi hipnotizuese mbi ata që i marrin ato....

Kur kryeministrit Rama ishte me flokë të gjata

Memorie.al. sjell dëshminë e rrallë të skulptorit të njohur, Agim Rada, në emisionin e njohur RREFIM në Tv Scan, lidhur me miqësinë e hershme...

Pse nuk duhet t’i lini kurrë bebet të qajnë

Detyra e një foshnjeje është të qajë, thotë një proverb i lashtë. Për beben është mënyra kryesore për të komunikuar nevojat dhe dëshirat. Si...