Shumë është folur. Po a i dini arritjet më të mëdha të Stephen Hawking?

Fizikanti teorik, Stephen William Hawking që vdiq në moshën 76 vjeçare në shtëpinë e tij në Kembrixh është autor i një pjese të konsiderueshme të astrofizikës moderne, si teoria...

Futbollisti i Vllaznisë në arrati/ Zbulohen fjalët që u tha trajnerit dhe shokëve për...

Pjesë e listës së personave të shpallur nga prokuroria si të akuzuar për tjetërsim prone në Shëngjin është edhe futbollisti i Vllaznisë, Renato Malota. Përpara se të fillonte stërvitja Malota...

Si Musa Çelepia refuzoi urdhrin e Zogut për të vrarë Luigj Gurakuqin

U lind në Parrucë, të Shkodrës, më 1890 (një burim i dytë shënon më 1895)150). Ka kryer shkollën “Idadije Ushtarake” të Turqisë, në Shkodër. Pasi ka kryer gjimnazin ushtarak...

(FOTO) – Pazari i Vjetër i Shkodrës/ “Hipermarketi” më i madh mesjetar i Ballkanit

Ali Hasani Pjesë e rëndësishme e historisë, kulturës dhe traditës së Shkodrës është edhe Pazari i Vjetër i këtij qyteti, që, për fat të keq, sot nuk ekziston më. Sipas...

Akuzohet për vrasjen e vjehrrës, 21 vjeçarja hesht në gjykatë, avokati kërkon lirinë

Marjana Çmeta, 21 vjeçarja e akuzuar për vrasjen e vjehrrës së saj, Lirie Lami, në Prill të vitit 2017, do të hetohet në masën e sigurisë “arrest në burg”....

Alarmi i mediave italiane: Në Shqipëri montohen mina me celularë me porosi të xhihadistëve

Mediat italiane hedhin dyshime se në dyqanët e celularëve në Shqipëri montohen mina me celularë me porosi të xhihadistëve dhe grupeve kriminale italiane. Dyshimet i hedh e përditshmja italiane...

Të këpusin shpirtin! 6 vajzave të vogla jetime të kuksianes që vdiq në maternitet...

Kjo histori të rrënqeth mishin! Bamirës nga brenda dhe jashtë vendit janë ftuar për të ndihmuar 6 vajzat jetime që la pas Nurije Poçi, gruaja nga Kukësi që vdiq në...

Historia e një të mbijetuari në kampet komuniste, Gjon Rrethit i flasin lotët (VIDEO)

Gjon Rrethi është afër të shtatëdhjetave. Jeton në rrethinat e Shkodrës, në fshatin Hajmel, një fshat ku pothuajse të gjithë janë persekutuar në kohën e diktaturës dhe secili prej tyre...

Deputeti Gurakuqi: Qesharake skedimi si mashtrues i futbollistit Malota

Urdhër- arresti i lëshuar për futbollistin e Vllaznisë Renato Malota në si pjestar i një grupi personash të arrestuar sot në Lezhë për shkak të tjetërsinit të pronave në...

Lista e Panuccit/ Ja lojtarët që grumbullohen për ndeshjen me Norvegjinë: Ka surpriza

Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Christian Panucci ka publikuar këtë të premte listën e lojtarëve që do të grumbullojë për ndeshjen miqësore të 26 marsit, në Elbasan, me...

LIDHU ME NE

84,606FansaPëlqeje

Te fundit

Jeta jetohet sot, e nesërmja s’është në dorën tonë

Nga Dom Gjergj Meta Mos ta ngatërrojmë ligjësinë me ligësinë. Të dashur miq, pas kësaj fundjave plot panik, i ligjshëm pjesërisht, por pjesërisht i pajustifikuar,...

Doli me robdishan në rrugë, kush është personazhi i njohur që e ‘zuri’ tërmeti...

Në momentet kur toka fillon të dridhet papritmas gjëja e parë që të thotë instinkti të bësh është që të dalësh me vrap nga...

EMRAT/ Policia Shoqëron për t’u marrë dëshminë dy reporterë të portaleve online për “hapje...

Policia e Shtetit ka shoqëruar në komisariat dy reporterë të portaleve online, Aurel Rakipllari i SYRI.net dhe Daniela Grica e gazetës Shekulli pas lajmi...